Нагородження переможців журналістського конкурсу «Реформа децентралізації: досягнення і поточні виклики» організував Український кризовий медіа-центр у рамках Програми USAID DOBRE «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» у партнерстві з ГО “Інститут розвитку регіональної преси – ІРРП”.
Церемонія нагородження відбулася 4 червня 2018 року у Києві. Премії переможцям вручали представники журі конкурсу: Анатолій Ткачук, керівник «Інституту громадянського суспільства»; Сергій Шаршов, директор Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону; Вячеслав Козак, журналіст, член Наглядової Ради НСТУ. Від ІРРП у ній взяла участь Вікторія Лісовик, координаторка проекту “Повага. Кампанія проти сексизму у політиці і ЗМІ”.
Конкурс журналістських робіт проводився з метою висвітлення інформації про реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, поширення досягнень реформи з децентралізації та перепон на шляху до її впровадження, стимулювання якісної журналістики у сфері місцевого самоврядування, розвиток чутливості до правозахисної тематики у медіа, взагалі, та гендерну чутливість, зокрема.
У конкурсі взяли участь близько сотні робіт, оприлюднених в усіх видах медіа з Дніпропетровської, Івано-Франківської, Харківської, Херсонської, Кіровоградської, Миколаївської, Тернопільської областей. До фіналу увійшли 56 робіт, з яких обрали 9 переможців – по три у кожній номінації («Друковані і онлайн видання», «Радіо-матеріали», «Відео-матеріали»).
Спеціальний приз від ІРРП (грошову премію) отримала Ольга Ткаченко, редакторка сайту «Перша електронна газета» (Кропивницький, Кіровоградська область) за журналістський матеріал на тему: «Впровадження гендерного бюджетування в громадах в рамках процесу децентралізації». Інформаційним партнером проекту є проект “Ґендерне бюджетування в Україні”.
Переможцями конкурсу в основних номінаціях стали:
Друковані/онлайн
- 1 місце – Заікіна Анна, газета «Наше місто», матеріал «Волоське – стукайте голосно і Вам відчинять» про Новоолександрівську об’єднану громаду Дніпропетровської області;
- 2 місце – Ситнік Ірина, газета «Степова зоря», матеріал «ЦНАП, мобільний кейс та офіс, інтегровані програми: ОТГ руйнують міф про недоступність адмінпослуг» про надання адміністративних послуг у об’єднаних громадах Дніпропетровщини;
- 3 місце – Суровська Ольга газета «Репортер», матеріал «Громада мусить заробляти. У Печеніжинській ОТГ роблять ставку на унікальних баранів і малину про розвиток кооперативу в Печеніжинській об’єднаній громаді Івано-Франківської області».
Радіо
- 1 місце – Євстаф’єва Ірина, філія ПАТ НСТУ «Херсонська регіональна дирекція «Скіфія», матеріал «Спільна справа: жінки Херсонщини» про вплив та діяльність жінок у об’єднаних громадах Херсонщини.
- 2 місце – Балуцький Сергій, Ух-радіо, матеріал «Як одна з найбільших громад країни модернізувала старий музей» про Теребовлянську об’єднану громаду Тернопільської області.
- 3 місце – Кривоніс Тетяна, філія ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Харківська регіональна дирекція» ТО «Обласне радіо», матеріал «Привабливість для інвесторів: «Ранковий ексклюзив» про інвестиційні проекти об’єднаних громад Харківщини.
Телебачення
- 1 місце – Чернова Віра, філія ПАТ НСТУ «Кіровоградська регіональна дирекція», матеріал «Нова школа: Новоукраїнська ОТГ переобладнає частину школи для зручності дітей з інвалідністю».
- 2 місце – Іншаков Валерій, ОТВ Громадське телебачення Дніпра, матеріал «Нова школа: «Слобожанська громада: Час нової школи».
- 3 місце – Судова Мар’яна, ТОВ «TV-4», матеріал про модернізацію системи опалення у школах Іванівської об’єднаної громади Тернопільської області.
Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.