«Журналістські розслідування: основи» – цикл із 15 відеоуроків на допомогу журналістам, що хочуть працювати в жанрі розслідувань.

Цей курс – інструкція з проведення розслідувань, корисна для початківців і досвідчених журналістів. У ньому йдеться про планування журналістського розслідування, ключові методи збору інформації, жанри подачі, систематизацію та аналіз даних, фактчекінг і цифрову безпеку.

Усе зручно скомпоновано, доповнено презентаціями та проілюстровано конкретними прикладами.

Автори курсу – Олег Хоменок, сертифікований тренер і консультант із журналістики та газетного менеджменту, член Ради директорів Глобальної мережі журналістів-розслідувачів (GIJN), та Федір Сидорук – медійний експерт, колишній головний редактор програм розслідувань «Знак оклику» та «Слідство.Інфо». Колишній автор та ведучий проектів «Перший відділ» та «Останнє попередження» продюсерського центру «Закрита зона».

Серед залучених експертів – близько двадцяти відомих українських та закордонних журналістів-розслідувачів.

Експерти курсу:

Ендрю Лєрен  (Andrew Lehren) – репортер (The New York Times, NBC News), автор  численних журналістських розслідувань.  Читає лекції з розслідувальної журналістики в Школі журналістики Університету штату Нью-Йорк та в Колумбійському університеті.

Нільс Хансон (Nils Hanson) – головний редактор щотижневої телепрограми журналістських розслідувань Uppdrag Granskning (Mission Investigate) на шведському державному телебаченні,  компанії Swedish Television (SVT).

Харві Кашор – старший продюсер відділу розслідувань CBC News (Канада), учасник Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ).

Джуліан Шер – канадський журналіст-розслідувач (телеканал CBC News), засновник ресурсного центру для журналістів.

Маркус Бенсманн – німецький журналіст, автор гучних розслідувань про обставини загибелі пасажирів рейсу #MH17 у 2014 році та про розстріл повстання в узбецькому Андижані у 2005 році.

Дмитро Гнап – журналіст-розслідувач, медіа-тренер, один із співзасновників Громадського телебачення та проекту «Слідство. Інфо».

Денис Бігус – засновник, автор ряду програм та ведучий у Bihus.Info.

Максим Опанасенко – журналіст-розслідувач, партнер проекту «Слідство.Інфо» на «Громадському телебаченні». Працює також у «Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» та BIHUS.Infо. Викладає курс з журналістських розслідувань у Києво-Могилянській академії.

Валентина Самар – головна редакторка Інформаційної агенції «Центр журналістських розслідувань»,  тренерка з журналістських розслідувань.

Олекса Шалайський – головний редактор сайту «Наші гроші». Експерт у сфері розслідувань політичної корупції та контролю за використанням публічних коштів.

Катерина Горчинська – українська журналістка та редакторка, виконавча директорка «Громадського телебачення» з 2016 року.

Михайло Ткач – журналіст-розслідувач телевізійної програми «Схеми. Корупція в деталях» (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу UA: перший). Працював у програмі «Гроші» (телеканал 1+1).

Анна Бабінець – регіональна редакторка проекту Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP – Проект з розслідування корупції та організованої злочинності). Співзасновниця агенції журналістських розслідувань Слідство.Інфо.

Людмила Панкратова  – керівниця юридичних проектів ІРРП, досвідчена адвокатка, медіа-юристка та медіа-тренерка.

Відеокурс створений за результатами моніторингу, презентованого торік на Восьмій Глобальній конференції журналістів-розслідувачів.

Медіаексперти Ірина Негрєєва та Олег Хоменок на замовлення ГО «Детектор медіа» дослідили рівень знань та потреби журналістів, зацікавлених у  проведенні журналістських розслідувань.

Дослідження та онлайн-курс – складові проекту «Інноваційні інструменти для підтримки розслідувальної журналістики в Україні», що здійснюється за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

 

 

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×