Однією із передумов сталого демократичного розвитку суспільства є інформаційна відкритість органів судової влади. Адже саме прозорість діяльності судової влади є головною запорукою відправлення правосуддя та зміцнення довіри до себе з боку людей.
Відтак, вагомий внесок у налагодження комунікативних мостів судів з представниками громадськості та ЗМІ, тим самим сприяючи відновленню довіри громадян до судової влади, здійснює професійна команда медіа-юристів Громадської організації «Інститут регіонального розвитку преси» (надалі – «ГО «ІРРП»), яка поширює свій професійний медійний досвід, проводячи навчальні зустрічі, круглі столи і семінари для представників органів судової влади.
Вже другий рік поспіль, у рамках реалізації проекту «Сприяння прозорості влади», ГО ІРРП за підтримки проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» проводить моніторинг інформаційної відкритості веб-сайтів органів судової влади. Його мета – визначення кількісних і якісних характеристик поточного рівня інформаційної відкритості відповідно до вимог чинного законодавства України з питань оприлюднення в мережі Інтернет інформації про діяльність судів та забезпечення громадян поточною інформацією про справі судові. А також виявити найкращі практики та нововведення, надати рекомендації щодо покращення наповнення інтернет-ресурсів та доступу до інформації на них згідно з отриманими результатами.
У рамках дослідження було проведено детальний огляд 47 веб-сайтів та веб-сторінок вищих спеціалізованих, апеляційних судів та Верховного Суду України на предмет наявності інформації відповідно до визначених та затверджених експертами 111 змістовних та 48 технічних параметрів. Змістовність визначали критерії корисності веб-сторінки для осіб, які звертаються або мають намір звернутися до суду, а також критерії оцінки ролі веб-сайту у забезпеченні та зміцненні довіри до правосуддя. З технічного боку веб-сайти судів оцінювалися на доступність, зручність, чіткість і зрозумілість представленого на них інформаційного наповнення, а також наявність або відсутність певної технічної можливості.
Тож, нарешті, ГО «ІРРП» підбив підсумки моніторингу веб-сайтів органів судової влади 2016 та 31 травня 2017 року презентував рейтинг інформаційної відкритості та доступності офіційних веб-сайтів та веб-сторінок судів вищого та апеляційного рівнів.
Так, до трійки лідерів увійшли: Вінницький апеляційний адміністративний суд, який залишив за собою лідерство з 2015 року; Апеляційний суд міста Києва, який покращив свої показники порівняно з попереднім роком і посів почесне друге місце та Апеляційний суд Житомирської області.
У порівнянні з аналогічним звітним періодом 2015 року – у 2016 році рівень відкритості веб-сайтів судів зріс на 10 %, що можна вважати дуже високим показником.
Як зазначили представники ГО «ІРРП», такого результату вдалося досягти завдяки зростанню зацікавленості судів у збільшенні власної відкритості до громади, злагодженій роботі працівників апарату суду, а також завдяки активній позиції прес-служб, які все швидше та ефективніше реагують на зауваження експертів.
Тож, вітаємо лідерів з перемогою! Вітаємо всіх, хто причетний до створення кращих веб-ресурсів органів судової влади!
Дякуємо творчим і креативним спеціалістам, розробникам та адміністраторам, завдяки зусиллям яких, сайти щодня удосконалюються та наповнюються цікавим змістом.
Завдяки таким заходам ми не тільки можемо відчути себе переможцями, але й маємо можливість вдосконалюватися із кожним роком задля покращення інформування суспільства про діяльність Апеляційного суду міста Києва.
У планах діяльності по удосконаленню цієї важливої складової забезпечення інформаційної відкритості судової влади є нові задуми і знахідки, тож, успіх у наступному моніторингу стане новим стимулом до удосконалення творчої діяльності.
Повідомляє Прес-служба Апеляційного суду міста Києва
Джерело: Веб-сайт Апеляційного суду м.Києва
Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.