Підсумок щомісячного моніторингу регіональних видань в 2010р. в рамках проекту моніторингу тиску на медіа бізнес в регіонах, що проводиться Асоціацією незалежних регіональних видавців України(АНРВУ) за підтримки проекту У-Медіа в Україні

Підсумок щомісячного моніторингу регіональних видань в 2010р. в рамках проекту моніторингу тиску на медіа бізнес в регіонах, що проводиться Асоціацією незалежних регіональних видавців України(АНРВУ) за підтримки проекту У-Медіа в Україні

Майже половина всіх опитуваних регіональних видавництв відчувала тиск під час роботи протягом минулого року. Відносне затишшя у літній період більш за все пояснюється відпусками, тому видавництвам в цілому та їх журналістам дихалося вільніше у липні-серпні.

 

Найбільшого тиску зазнало видання з Житомира. Майже 90% позитивних відповідей на питання «чи відчуваєте ви тиск під час здійснення своєї діяльності як медіа».

З невеликим відривом на другому місці з приблизно однаковими значеннями – Феодосія, Одеса та Черкаси (7 з 9 позитивних відповідей про тиск на видавництво).

 

Вадим Павлюк, головний редактор «20 хвилин», Житомир : «В Житомирі основний тиск на роботу редакції газети “20 хвилин” йде від силовиків – міліції та прокуратури. І хоча заборонити якісь публікації вони не в силах (хоча “натяки” були), правоохорнці йдуть іншим шляхом – обмежують доступ журналістів до інформації, чинять перепони на місці подій, перекручують інформацію. Серед свіжих прикладів – інцидент, що стався три місяці тому. Співробітники житомирського віділу по боротьбі з наркотиками влаштували незаконний обшук в квартирі білоруського опозиціонера Ігора Коктиша. Після дзвінка в редакцію дружини Ігоря, на місце подій виїхали двое журналісток редакції. Проте, працівники міліції мало того, що відмовились пояснити, що відбувається, але й застосували проти журналістів силу, відібрали редакційний фотоаппарат. Зараз прокуратура Житомирської області по цьому факту порушила кримінальну справу. Щодо місцевої влади, то від них якогось тиску на роботу редакції не відбувається. І хоча критичні публікації з\’являються регулярно, проте чиновники лише розводять руками. Мовляв, а що ж поробиш – ця ж газета незалежна»

Протягом минулого року журналісти опитуваного Житомирського видання відчували тиск під час підготовки матеріалів у 8 випадках з 9.

 

Оксана Бровко, виконавчий директор АНРВУ: «Протягом 8 місяців з девяти у 2010 році наші опитувані видавці з Житомира відчували тиск. Протягом 7 місяців з 9-ти – видавці з Одеси, Феодосії, Черкас не могли нормально вести бізнес, оскільки місцева влада та/чи представники правоохоронних органів тим чи іншим чином намагалася ускладнювати їх роботу. Ми стурбовані такою негативною тенденцією і закликаємо інші регіональні видавництва повідомляти нам про намагання втручатися в їх бізнес та професійну діяльність як медіа. В разі потреби, ми готові допомагати газеті підтримкою та захистом. Тиск на медіа – неприпустимий в демократичному суспільстві».

Про АНРВУ:

АНРВУ об\’єднує більше, ніж 20 регіональних видавничих компаній, що видають близько 100 найменувань видань. Асоціація є членом Всесвітньої Газетної Асоціації (WAN-IFRA) та співпрацює з Всесвітнім Форумом Редакторів (WEF).

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×