Інфографіка – один з найкорисніших інструментів для візуалізації інформації, що пов’язана з виборами. Адже саме за її допомогою найзручніше представити не лише різноманітні числові данні, а й процеси, взаємозв’язки та залежності. Медіа-тренер Ілона Фанта підготувала добірку безкоштовних сервісів для журналістів.
Інфографіка – один з найкорисніших інструментів для візуалізації інформації, що пов’язана з виборами. Адже саме за її допомогою найзручніше представити не лише різноманітні числові данні, а й процеси, взаємозв’язки та залежності. Медіа-тренер Ілона Фанта підготувала добірку безкоштовних сервісів для журналістів.
Діаграми
Демографічний і віковий склад виборців у регіоні, результати екзіт-полів та соц. опитувань найкраще всього зображувати у вигляді діаграм. Здається, найпростіше – скористатися звичайним Excel і потім перенести результат на сайт. Але є ще елементарніші сервіси, які, до того ж одразу генерують код. Один з них – Chartgo. Достатньо просто ввести потрібні цифри, обрати різновид діаграми, що пасує найбільше, і можна виставляти на сайт те, що вийшло.
Наступний сервіс більш досконалий і має ширший набір функцій. Його розробили німецькі спеціалісти саме для медійників. Datawrapper дозволяє створювати складні інтерактивні діаграми, які можна листати, порівнюючи дані різних періодів. Для того, щоб це зробити, знадобиться Excel. Необхідно занести дані в табличку за прикладом і завантажити у свій проект. В результаті маємо гарну діаграму і код, що можна вставити на сайт.
Діаграми і набагато більше
Про Infogram так багато вже писалося, що я просто нагадаю про існування цього сервісу. По-перше, це діаграми, які можна доповнювати текстом і фото. По-друге, це інфографіки інших різновидів і навіть створення «хмаринки тегів». Числову інформацію можна як завантажувати у вигляді файлів Excel, так і вводити вручну. Єдина порада – перед тим, як завантажувати файл до будь-якого з наведених тут сервісів, варто відкрити табличку-приклад і зрозуміти логіку внесення даних. Часто ці принципи у різних сервісах не співпадають, тож слід знати, де писати назви категорій і т.д.
Схеми, процеси, взаємозв’язки
Раніше аби створити такий різновид інфографіки, треба було мати в штаті дизайнера. Сьогодні наявність гарної уяви, володіння азами англійської мови і лінки на правильні сервіси допоможуть впоратись власноруч.
Easel.ly, напевно, найпростіший і найпопулярніший. Безкоштовно можна користуватися низкою шаблонів, або створити щось своє. У цьому допомагає пристойна колекція іконок, а також можливість завантажувати свої малюнки і фото в проект. Єдине, про що варто пам’ятати під час роботи з цим сервісом – він не підтримує українську мову. Проте кілька шрифтів підтримують і коректно відображають російську.
Схожий і не менш функціональний, а ще й такий, що розуміє українську – Piktochart. Які прекрасні шаблони він пропонує за гроші – словами не описати. Проте є низка і у вільному доступі, плюс ніхто не відміняв можливість зробити щось самому буквально з чистого листа.
А якщо вам не вистачає іконок для роботи у цих сервісах, їх можна завантажити з інших джерел. Для цього є спеціальний сайт з іконками під назвою Icon Archive , де зібрано кілька тисяч наборів з іконками. Не всі з них безкоштовні, але величезну частину все ж таки можна скачувати для некомерційного використання.
І на останок, ще кілька сервісів з тих, що з’явились за останній час.
Перший – Venngage, інструмент у стилі Easel.ly і Picktochart. В нього схожі можливості і функціонал, але можна припустити що шаблони в цьому сервісі ще не набили оскомини.
І ще один новачок Pinstamatic, дозволяє робити довгі «смугасті» інфографіки у стилі Pinterest. Інколи можна користатися для створення наочних інструкцій.
За допомогою цих сервісів можна робити, наприклад, пам’ятки для виборця, представляти програми кандидатів і їхні політичні зв’язки в регіонах.
“I Went Vegan for 10 Weeks and This Is What Happened to My Body and Mindset”
안전놀이터
More powerful than the will to win is the courage to begin. 웹툰미리보기
Nurture your mind with great thoughts. To believe in the heroic makes heroes. 웹툰