У списку ідей, напрацьованому 3-4 жовтня під час навчання – актуальні інформприводи та «вічнозелені» теми для журналістів, що цікавляться гендерною тематикою.
- Міжнародний день дівчаток, призначений ООН 11 жовтня, – в знак підтримки їхніх прав в усьому світі та привернення уваги до насильства та дискримінації, з якими вони стикаються
- День захисника та захисниці Вітчизни – 14 жовтня – гарний привід написати не тільки про жінок, які служать в армії, воюють в АТО.
- День української писемності – 9 листопада – нагода поговорити про застосування фемінітивів в українській мові.
- Всесвітній день науки в ім`я миру та розвитку відзначається 10 листопада. Чому б не згадати у цей день про досягнення українських жінок у цій сфері. До речі, на сайті Повага є кілька гарних прикладів таких історій – почитайте: Жінка в науці: сучасні українки, про яких варто знати , Українські винахідниці та діячки науки, що просували світ уперед та продовжують це робити .
- У День місцевого самоврядування (7 грудня) – саме час поговорити про роль жінок у цій сфері, порахувати, чи багато їх у владі на рівні місцевої громади, району, області. Як змінюються ці цифри на кожному наступному рівні?
- З 25 листопада по 10 грудня – щорічна Міжнародна кампанія «16 днів проти ґендерного насильства». 16-денний період кампанії охоплює кілька важливих днів, серед яких: 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі, коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що «вони були феміністками»; 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
- Історії про тат: тато в декреті, тато-одинак.
- «Коли ти вийдеш заміж?» Які межі особистого простору варто встановлювати у розмовах з незнайомими людьми. Як захистити цей простір.
- Податок на стать. Чи справді товари для жінок зазвичай коштують дорожче, ніж чоловічі?
- «Дівчатка зроблять вам каву» та інші історії про «рожеві комірці».
- «Жіночі» романи, «чоловічі» журнали – що ми насправді маємо на увазі, розділяючи чтиво за статтю?
- П`ять (чи більше) неочевидних ознак насильства у сім`ї, на які варто звернути увагу.
Тренінг «Гендерно чуйна журналістика» пройшов у ІРРП 3-4 жовтня за підтримки Уряду Великої Британії через проект National Democratic Institute – NDI.
Тренери Olha Vesnianka та Mykola Yabchenko говорили про гендерні стереотипи і сексизм, про те, як з цим боротися, розповідали про кампанії Повага. Кампанія проти сексизму в українських ЗМІ та політиці, Щастя у 4 руки та Жінки – це 50% успіху України.
У тренінгу взяли участь – 15 учасниць та учасників з 11 регіонів України. 23 жовтня вони знову зустрінуться у Києві, щоб презентувати свої матеріали, написані за результатами тренінгу, та обговорити їх.
Відгуки учасниць та учасників:
Світлана Вовк з Миколаєва:
«Нарешті я знаю, як реагувати на питання: «Коли ти вийдеш заміж?» (жарт).
“Є ідея промоніторити вакансії на популярних сайтах на предмет дотримання гендерної рівності” (не жарт).
Галина Мамчук зі львівської газети «Експрес»:
«Дякую за свіжі ідеї! Побачила багато нових тем, подивилася на них під іншим кутом».
Олег Шаповалов з Хмельниччини (газета «Актуально для подолян»):
«Нарешті дізнався, що таке справжній фемінізм. Коли людина не почувається половинкою, але й не пробує з усім справитись сама. Має бути взаємна повага, готовність до співпраці».
Оксана Климчук, редакторка газети «Древлянський край»:
«У нас рубрику «Діти» веде чоловік, який вважає, що жінки часто заважають чоловікам бути гарними батьками, я готова підтримати його ідею».
I wanted to thank you for this good read!! I absolutely loved every little bit ofit. I have you bookmarked to look at new stuff you post.