У списку ідей, напрацьованому 3-4 жовтня під час навчання – актуальні інформприводи та «вічнозелені» теми для журналістів, що цікавляться гендерною тематикою.

  1. Міжнародний день дівчаток, призначений ООН 11 жовтня, – в знак підтримки їхніх прав в усьому світі та привернення уваги до насильства та дискримінації, з якими вони стикаються
  2. День захисника та захисниці Вітчизни – 14 жовтня – гарний привід написати не тільки про жінок, які служать в армії, воюють в АТО.
  3. День української писемності – 9 листопада – нагода поговорити про застосування фемінітивів в українській мові.
  4. Всесвітній день науки в ім`я миру та розвитку відзначається 10 листопада. Чому б не згадати у цей день про досягнення українських жінок у цій сфері. До речі, на сайті Повага є кілька гарних прикладів таких історій – почитайте: Жінка в науці: сучасні українки, про яких варто знати , Українські винахідниці та діячки науки, що просували світ уперед та продовжують це робити .
  5. У День місцевого самоврядування (7 грудня) – саме час поговорити про роль жінок у цій сфері, порахувати, чи багато їх у владі на рівні місцевої громади, району, області. Як змінюються ці цифри на кожному наступному рівні?
  6. З 25 листопада по 10 грудня – щорічна Міжнародна кампанія «16 днів проти ґендерного насильства». 16-денний період кампанії охоплює кілька важливих днів, серед яких: 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі, коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що «вони були феміністками»; 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
  7. Історії про тат: тато в декреті, тато-одинак.
  8. «Коли ти вийдеш заміж?» Які межі особистого простору варто встановлювати у розмовах з незнайомими людьми. Як захистити цей простір.
  9. Податок на стать. Чи справді товари для жінок зазвичай коштують дорожче, ніж чоловічі?
  10. «Дівчатка зроблять вам каву» та інші історії про «рожеві комірці».
  11. «Жіночі» романи, «чоловічі» журнали – що ми насправді маємо на увазі, розділяючи чтиво за статтю?
  12. П`ять (чи більше) неочевидних ознак насильства у сім`ї, на які варто звернути увагу.

Тренінг «Гендерно чуйна журналістика» пройшов у ІРРП  3-4 жовтня за підтримки Уряду Великої Британії через проект National Democratic Institute – NDI.
Тренери Olha Vesnianka та Mykola Yabchenko говорили про гендерні стереотипи і сексизм, про те, як з цим боротися, розповідали про кампанії Повага. Кампанія проти сексизму в українських ЗМІ та політиціЩастя у 4 руки та Жінки – це 50% успіху України.

У тренінгу взяли участь – 15 учасниць та учасників з 11 регіонів України. 23 жовтня вони знову зустрінуться у Києві, щоб презентувати свої матеріали, написані за результатами тренінгу, та обговорити їх.

Відгуки учасниць та учасників:

Світлана Вовк з Миколаєва:

«Нарешті я знаю, як реагувати на питання: «Коли ти вийдеш заміж?» (жарт).
“Є ідея промоніторити вакансії на популярних сайтах на предмет дотримання гендерної рівності” (не жарт).

Галина Мамчук зі львівської газети «Експрес»:

«Дякую за свіжі ідеї! Побачила багато нових тем, подивилася на них під іншим кутом».

Олег Шаповалов з Хмельниччини (газета «Актуально для подолян»):

«Нарешті дізнався, що таке справжній фемінізм. Коли людина не почувається половинкою, але й не пробує з усім справитись сама. Має бути взаємна повага, готовність до співпраці».

Оксана Климчук, редакторка газети «Древлянський край»:

«У нас рубрику «Діти» веде чоловік, який вважає, що жінки часто заважають чоловікам бути гарними батьками, я готова підтримати його ідею».

 

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×