Суді ПОСТ-РЕЛІЗ

18 серпня 2016 р. Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) оприлюднив рейтинг інформаційної відкритості 49 сайтів органів влади України обласного рівня та міста Києва. Таке дослідження в Україні проводиться другий рік поспіль. Його головна мета – визначити, чи розміщено на сайтах інформацію, яку органи влади зобов’язані оприлюднювати для громадськості, наскільки повно та доступно представлена наявна інформація про діяльність влади.

Проведене ІРРП дослідження продемонструвало, що офіційні веб-сайти наповнюються інформацією недостатньо, оскільки  середній показник відкритості становить:

для обласних держаних адміністрацій та КМДА

  • 44,45% інформації оприлюднено на сайтах;
  • 55,55% інформації недоступно;

для обласних рад та Київської міської ради

  • 34,54% інформації оприлюднено на сайтах;
  • 65,46% інформації недоступно.

У порівняні з минулим роком загальний середній показник майже не змінився, але є такі сайти, що значно покращили свій рівень відкритості, а саме:

  • у порівняні з минулим роком показник відкритості веб-сайту Донецької ОДА збільшився на 23,79 відсоткових пункти. У 2015 році показник становив лише 38,02%, а у 2016 році Донецька ОДА посіла третє місце з показником 61,81%;
  • показник Хмельницької ОДА збільшився на 26,81 відсоткових пункти. Так, у  2015 році цей показник становив 25,65%, а у 2016 році – 52,43%.

Лідером рейтингу серед ОДА є сайт Полтавської обласної державної адміністрації, який має коефіцієнт відкритості 65,13%, друге місце посів сайт Закарпатської обласної державної адміністрації (64,63 %), третє – сайт Донецької ОДА (61,81%).

У 2016 році сайт Рівненської обласної ради посів перше місце з показником відкритості 59,02%, збільшивши показник інформаційної відкритості на 13,34 відсоткових пунктів у порівняні з 2015 роком (45,68%).  Друге місце посів сайт  Житомирської обласної ради (50,29%), третє – сайт Закарпатської обласної ради (43,10%).

Моніторинг показав, що 9 сайтів ОДА мають показник відкритості більше 50%, у  решти,  16  –  менше 50%.

Серед сайтів обласних рад рівень відкритості значно нижчий. Так, показник відкритості понад 50% мають лише два веб-сайти,  у інших  22 – менше 50%, причому у 19 з них рівень відкритості  менше 40%.

Проводячи моніторинг, експерти ІРРП намагались не тільки виявити реальний стан наповнення інформацією офіційних веб-сайтів, але й допомогти органам влади створити зручні у користуванні веб-ресурси, щоб громадяни могли швидко та легко знайти необхідну інформацію та отримати електронні послуги. Ми переконані в тому, що офіційні сайти повинні стати не лабіринтом для громадянина, а його провідником. В ідеалі будь-хто з користувачів повинен довіряти сайтам органів влади та отримувати необхідну інформацію та послуги, не виходячи з дому.

«Проводячи моніторинг з року в рік та спілкуючись з людьми, відповідальними за наповнення веб-сайтів органів влади, можемо зауважити, що інтерес до нашої роботи зростає. Це, зокрема, пов’язано з тим, що держава не проводить ніякої роз’яснювальної роботи з розпорядниками інформації стосовно наповнення офіційних веб-сайтів, а законодавець щороку додає нові види інформації, яка повинна оприлюднюватись на сайтах. Наші параметри для моніторингових досліджень акумулюють всі види інформації, яка повинні бути на сайтах органів влади, зважаючи на повноваження кожного органу влади, при цьому параметри зведено у логічні групи та підгрупи. Відтак, працівники інформаційних відділів, можуть брати за основу параметри моніторингу та створювати або модифікувати свої сайти, використовуючи напрацювання моніторингових досліджень», –  сказала керівник проекту Людмила Панкратова.

Рейтинг інформаційної відкритості веб-сайтів органів влади України обласного рівня та міста Києва

ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

[su_document url=”http://irrp.org.ua/wp-content/uploads/2016/08/MONITORYNG-INFORMATSIJNOYI-VIDKRYTOSTI-OFITSIJNYH-VEB-SAJTIV-ORGANIV-MISTSEVOYI.pptx” height=”500″]

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Проект «Сприяння прозорості влади: моніторинг відкритості  веб-сайтів центральних органів виконавчої влади, судів та місцевих органів влади України» проведено за фінансової підтримки Міністерства зовнішніх справ Чеської Республіки

Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) – неприбуткова громадська організація, заснована у серпні 2006 року, яка сприяє розбудові демократичного громадянського суспільства шляхом розвитку професійних, життєздатних та плюралістичних ЗМІ в Україні.

За додатковою інформацією звертайтеся до ІРРП за телефоном 044 279 41 99 або на електронну адресу websitesvlada@gmail.com.

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×