Тренінг “Антикорупційне законодавство: що має знати журналіст-розслідувач” у Києві провели адвокат Дмитро Михайленко та юрист Олег Хамходера.

Обидва тренери – викладачі Одеської юридичної академії, автори численних наукових робіт з проблем протидій корупції.

У тренінгу, що відбувся 29-30 квітня, взяли участь 14 учасників та учасниць з десяти регіонів України. Організатор заходу – ГО “Інститут розвитку регіональної преси – ІРРП”.

Протягом двох днів тренери знайомили журналістів з антикорупційним законодавством, роз’яснювали ключові аспекти і термінологію у цій сфері; докладно розглядали поширені порушення та способи їх виявляти. Йшлося також про систему відповідальності за корупційні правопорушення, у тому числі у сфері декларування.

  • Висвітлення тем, пов’язаних з корупцією – важливо для побудови громадянського суспільства, – говорить Дмитро Михайленко, один з тренерів. – Саме тому журналістам-розслідувачам необхідно добре орієнтуватися в нормах законів, використовувати точні терміни щодо фігурантів розслідувань – не перебільшувати і не применшувати.

Учасниця тренінгу Наталя Іжицька з Житомира (видання «20 хвилин») також підкреслила, що фахове використання юридичних термінів у розслідуванні убезпечить автора від переслідування з боку фігурантів.

Ще одна учасниця з Житомира – Катерина Трохимчук – зауважила, що тренерам вдалося пояснити усі правові аспекти доступною мовою.

Олег Перетяка з Луганщини запевнив, що буде використовувати отримані знання у своїх майбутніх розслідуваннях.

Проект реалізовується в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA).

 1,290 total views,  1 views today

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

П.І.Б.*

Організація

E-mail*

Телефон

Деталі звернення

Яка юридична допомога вам потрібна? *

Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

Завантажте документи/файли

* - обов'язкові поля

×


×