Українські регіональні журналісти вже зараз починають складати гідну конкуренцію столичним, адже з кожним роком у них з’являється дедалі більше можливостей для підвищення кваліфікації, а також для демонстрації вмінь.

Зважаючи на кількість міжнародних тренінгів для медіа-працівників із різних куточків України, які з’являються в країні останнім часом, невдовзі працювати журналістом у житомирській або ніжинській газеті стане нітрохи не менш престижно, ніж на центральному столичному телеканалі.

Цього року одним із найбільш знакових тренінгів для підтримки регіональних журналістів та активістів став українсько-польський проект «Українські регіональні журналісти – разом для якості». Проект реалізується за сприяння Польсько-канадської програми підтримки демократії, фінансованої з коштів програми для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща та Уряду Канади (DFATD).

Метою цього проекту є розширення професійних компетенцій журналістів, що працюють у регіональних українських ЗМІ, введення їх у сучасний мультимедійний дискурс, а також допомога їм у створенні статей та телесюжетів на тему актуальних проблем українських регіонів та локальних спільнот.

Основними напрямами лекцій і майстер-класів «Українські регіональні журналісти – разом для якості» є стратегія роботи у соцмережах, монетизація публікацій та організація міжнародного партнерства. Тривалість тренінгу досить коротка, але це пояснюється тим, що сучасний підхід до медіаосвіти – це «навчити вчитися», тобто вміти самотужки визначати орієнтири для подальшого здобуття знань.

Двадцятьох учасників проекту було відібрано на конкурсній основі. Досвід, освіта, посада, вік і стать кандидатів значення майже не мали: фактично основною умовою було описати суть свого майбутнього медіапроекту 200 словами.

Тренінги для 20 журналістів і громадських активістів з 11 регіонів України проходили у вересні й жовтні в Києві. Заняття проводили польські та українські експерти. Кожен учасник проекту під керівництвом експертів підготує мультимедійний матеріал на одну з актуальних тем для українського суспільства. Презентація створених матеріалів буде проходити у Варшаві під час ознайомчого візиту українських журналістів.

6-11 вересня відбувся 5-денний тренінг із мультимедійних інструментів, інфографіки, SEO, роботи з соцмережами тощо. Нижче тренери і учасники проекту «Українські регіональні журналісти – разом для якості» діляться враженнями від першого етапу проекту. Далі буде ще цікавіше!

Катерина ІВАНОВА, журналістка-розслідувачка, сертифікована тренерка з журналістики, координаторка проекту з українського боку:

Иванова Екатерина

Катерина Іванова

[su_quote]Цей тренінг – чудове навчання для регіональних журналістів, адже в регіонах не так райдужно з ресурсами, як у столиці. Тим паче, конкретно в цьому випадку йдеться про позитивний досвід польської журналістики, а в поляків нам є чого повчитися.

Надто ж важливо регіональним журналістам вивчити інноваційні засоби СЕО-просування в соцмережах, адже знання СЕО не в останню чергу допомагає їм вийти на всеукраїнську, а то й міжнародну аудиторію. Рада, що подібні проекти стають дедалі популярнішими в нашій країні.[/su_quote]

Поліна ХІНІМЧУК, координаторка проекту з польського боку:

[su_quote]Каждому журналисту, который хочет всерьез заниматься своей работой, нужны поддержка и развитие. Я считаю, что благодаря международным проектам и организациям, у журналистов есть шанс сделать свою работу лучше и интереснее.

khinimchuk-polina

Поліна Хінімчук

Конечно, участие в проектах не является гарантией того, что все участники будут эффективней работать и заставлять украинское общество думать. Но, в любом случае, международная среда, новые знакомства и знания рано или поздно должны сделать свое дело.

Мы старались выбрать журналистов и общественных активистов, которые еще не принимали участия в международных проектах. Мы хотели дать шанс именно тем, кто имеет потенциал и хочет развиваться, но у них нет возможности у себя в регионе это делать из-за отсутствия средств. Им не дают возможность участия, поскольку их не знают.  Замкнутый круг. В большинстве проектов очень часто участвуют одни и те же люди, которые живут в столице или крупных городах. Мы хотели этого избежать, поэтому выбирали тех, кто еще не «засветился» в международных организациях.

Реформа самоуправления – это то, чему у поляков следует учиться прежде всего.  Это действительно очень важная и полезная реформа, которая при грамотном управлении поможет наладить общественно-политическую жизнь Украины и интегрироваться со странами Евросоюза.[/su_quote]

Катерина ТЯГЛО, учасниця тренінгу:

[su_quote]Для мене, оскільки я не є журналісткою за фахом, участь у першій частині тренінгу «Українські регіональні журналісти – разом для якості» була в певній мірі викликом і випробуванням.

tyaglo

Катерина Тягло

Формат, у якому відбувались заняття – це переважання практики над теорією з легким вкрапленням інтерактивних вправ та ігрових методик навчання. Мене приємно здивувала не лише компетентність наших тренерів, а й щира готовність пояснювати здавалося б, елементарні речі «з букви А», тобто так, щоб було зрозуміло усім учасниками, незалежно від їхнього досвіду та компетентності.

Маючи досвід проведення тренінгів, я розумію, як складно працювати з такою розмаїтою групою, як наша, де всі мають різний досвід роботи і навіть сферу діяльності. Однак, навіть без ґрунтовного досвіду журналістської роботи було можливо засвоїти більшу частину пропонованої на тренінгу інформації.

Особисто для мене ціннім був практикум з інфографіки, де ми намагалися «малювати» різні числові дані і аналізувати їх. Це дуже корисно навіть для тих із нас, хто в подальшому рідко працюватиме з великими базами даних, статистикою тощо, адже така практика розвиває аналітичні здібності. Цей елемент тренінгу, а також робота в соціальних мережах для мене були надзвичайно корисними особисто для мене. Я б хотіла ще трохи більше практики для глибинного засвоєння всіх навичок, і сподіваюсь, що наступної сесії ми разом із тренерами зможемо це надолужити і поглибити знання учасників.

У мене в голові була одна «картинка» щодо того, який матеріал я хочу підготувати, а наразі вона змінилася багато в чому, хоча ідея залишилась.

Що мене приємно вразило окремо, поза тренінговими активностями,  так це підбір учасників. Здається, такої команди потенційних лідерів думки в одному приміщенні я давно вже не бачила. Здивували дівчата-учасниці, журналістки і громадянські активістки ще й щасливі матусі кількох дітей (це Оля з Черкас і Алла з Одеської області). Для мене це показник ефективного поєднання громадського і особистого в одній особі, і я пишаюся тим, що тепер  у мене є такі знайомі.[/su_quote]

Олена ПОЗНЯК, учасниця тренінгу:

[su_quote]Проект «Українські регіональні журналісти – разом для якості» привернув мою увагу можливістю навчитись робити мультимедійні матеріали та монетизувати власне ЗМІ. І те, і те завдання є для мене першочерговими, адже ми з командою працюємо над гіперлокальним ЗМІ – україномовним порталом про культуру та соціальне життя Миколаєва SMYC.

Олена Позняк

Наш портал є поки повністю некомерційним. Водночас, нам хотілося б виділятись з низки локальних громадсько-культурних ЗМІ якістю та розмаїтістю подачі матеріалів. Як зробити це з мінімальним вкладенням грошей, як залучити інвесторів, і які інструменти для цього потрібні – ось те, заради чого я взяла участь у цій школі.

Заходи першого етапу «Українські регіональні журналісти – разом для якості» мене не розчарували. Особливо запам’ятались сесії, що були присвячені створенню інфографіки та роботі в соцмережах. Інфографіка поки що є новинкою для регіональних ЗМІ, і є хіба що прикрасою деяких політичних матеріалів. А створенння та модерування сторінок свого медіа в соцмережах є необхідною умовою просування нового ЗМІ – і ця функція зараз повністю лягла на мої плечі.

Андрій Газін правильно побудував свою сесію, намагаючись не так навчити робити інфографіку, що є апріорі нереальною задачею, як дати теоретичні відомості для  розуміння будови інфографіки, виявлення типових помилок у шрифтах, підбору кольору тощо.

Також ми детально зупинилися на створенні інтерактивних мап та короткому огляді основних інструментів, призначених як для створення простих візуалізацій в режимі онлайн, так і складних інфографік.

На сесії з SMM Олена Дуб розвінчала багато міфів. пов’язаних з користуванням Facebook, наприклад, використання хештегів. До того ж я дізналась, що все життя неправильно публікувала пости з посиланнями на статті.

Ірина Маркова за дві години навчила мене користуватись та розповіла всі секрети Twitter.

Загалом, організатори проекту доклали всіх зусиль, щоб після першої сесії ми мали можливості і знання почати роботу над створенням власного мультимедійного матеріалу.[/su_quote]

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×