Звітний переіод – від грудня 2016 року до лютого 2017 – видався для Інституту Розвитку Регіональної Преси, як завжди, плідним, конструктивним та багатим на різноманітні події.

Упродовж усього року ІРРП активно займався одним зі своїх чільних проектів – Моніторингом відкритості сайтів. Мета проекту – підвищення рівня відкритості владних структур та спрощення доступу громадян до суспільно-важливої інформації. За підсумками 2016 року чільне місце в рейтингу інформаційної відкритості офіційних веб-сайтів центральних органів виконавчої влади України посів Антимонопольний комітет України. У п’ятірку лідерів увійшли: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послугМіністерство економічного розвитку і торгівлі УкраїниДержавна служба фінансового моніторингу УкраїниНаціональна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизаціїДержавна архівна служба України. Спілкування з представниками цих структур видалося тривалим і плідним. У рейтингу інформаційної відкритості веб-сайтів органів влади України обласного рівня та міста Києва перші місця серед облдержадміністрацій посідають у 2016 році Полтавська обласна державна адміністраціяЗакарпатська обласна державна адміністраціяДонецька обласна державна адміністраціяЗапорізька обласна державна адміністрація та Рівненська обласна державна адміністрація. Серед обласних рад перші п’ять місць розподілилися таким чином: Рівненська обласна радаЖитомирська обласна радаЗакарпатська обласна рада,Харківська обласна рада та Вінницька обласна рада.

У 2016 році Інститут Розвитку Регіональної Преси за підсумками моніторингу розробив посібник “Рекомендації розпорядникам щодо оприлюднення публічної інформації на офіційних веб-сайтах”. У посібнику детально проаналізовано, з урахуванням яких норм та правил слід оприлюднювати публічну інформацію на офіційних веб-сайтах, а також артикульовані конкретні пропозиції та рекомендації.

Проект «Сприяння прозорості уряду» проходив за підтримки Міністерства Зовнішніх Справ Чеської Республіки та реалізовувся спільно з чеськими партнерами ГО «Transitions».

14 та 16 грудня 2016 року в Києві відбувся тренінг для журналістів “Система ProZorro: алгоритми роботи, можливості, аналітика”. Захід проведено в рамках проекту „Журналістські розслідування на сторожі реформ” за підтримки Канадсько-Польської Програми Підтримки Демократії у партнерстві з Товариством демократичним «Схід». Мета тренінгу – показати журналістам-розслідувачам, як працює система  ProZorro – електронна система державних закупівель. Учасники опановували систему сучасної бізнес-аналітики в практиці державних закупівель: розбиралися, де і як шукати інформацію про торги, вчилися перевіряти проплати державних замовників за договорами тощо.

20 січня 2016 року Інститут Розвитку Регіональної Преси відсвяткував свій 10-річний ювілей. Засновники, журналісти, юристи, партнери організації зібралися в MediaHub – привітати одне одного з пройденим рубежем і підбити чергові підсумки  тривалої, плідної і розмаїтої діяльності Інституту, покликаної сприяти розбудові демократичного суспільства шляхом розвитку фахових та незалежних ЗМІ. Загалом святкування 10-річчя ІРРП було врочистим і навіть міжнародним: кореспондент New York Times Ендрю Лерен, який уже кілька років плідно співпрацює з Інститутом, прочитав лекцію «Цінність журналістських розслідувань», продемонструвавши на прикладах, як останні можуть змінювати людські долі і навіть історію.

27 січня 2017 року стартував цикл тренінгів “Гендерно чуйна журналістика“. Мета заходу – навчити журналістів уникати гендерної упередженості під час висвітлення тих чи інших тем, а також продемонструвати їм найкращі зразки як української, так і міжнародної  гендерно чуйної журналістики. Журналісти з різних куточків України отримали нові знання про рівні права й можливості чоловіків і жінок, ознайомилися з матеріалами на гендерну тематику в українських ЗМІ, а також навчилися протидіяти сексизму й висвітлювати гендерно мотивоване насильство. Тренінг відбувся в три етапи у трьох українських містах: Києві (27-28 січня); Одесі (10-11 лютого) та Львові (3-4 березня). Цільова аудиторія: журналістки та журналісти усіх видів ЗМІ, блогерки та блогери.

Також у рамках проекту ІРРПреси за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні оголосив Конкурс для журналістів на кращий гендерно чуйний матеріал. Мета конкурсу – підвищення інтересу до гендерно чуйної, збалансованої  та недискримінаційної журналістики, висвітлення тем гендерної рівності та рівної представленості жінок та чоловіків у всіх сферах життя, вдосконалення медіа- висвітлення, залучення громадськості та влади до дискусій щодо гендерної рівності. Підсумки конкурсу будуть підведені на початку квітня, переможці отримають цінні подарунки під час круглого столу.

За цей період Інститут Розвитку Регіональної Преси розмістив на сайті два корисні посібники.

Дані+Дизайн“. Тріна Чіассон, Даян Грегорі та інші автори, за підтримки Infoactive та Інституту журналістики Доналда У. Рейнолдса.

Книга присвячена основам журналістики даних та візуалізації інформації. Понад 50 людей протягом багатьох місяців наполегливо працювали над створенням цієї книги, яку ми з величезним задоволенням пропонуємо в якості вільного ресурсу.

Посібник із верифікації для розслідувальної журналістики” – путівник  техніками онлайн-пошуку та аналізу користувацького контенту й інформації з відкритих джерел у розслідувальній журналістиці. Переклад та публікація  підручника зукраїнською мовою дійснена за підтримки Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії.

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×