20 січня Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) відсвяткував 10-ту річницю з дня заснування. Засновники, журналісти, юристи, партнери організації зібралися в MediaHub – привітати одне одного з пройденим рубежем і підбити певні підсумки  тривалої, плідної і розмаїтої діяльності Інституту, покликаної сприяти розбудові демократичного суспільства шляхом розвитку фахових та незалежних ЗМІ.

З 2007 року ІРРП займався комплексною підтримкою журналістів-розслідувачів у Україні, проводив тренінгами з розслідувальної журналістики, у тому числі на вузькоспеціальні теми (зловживання в земельних питаннях, екології, державним закупівлям тощо), щороку організовував нацональні конференції для розслідувачів, а у жовтні 2011 року прийняв у Києві Сьому Глобальну конференцію журналістів-розслідувачів.

ІРРП є членом Глобальної  мережі журналістів-розслідувачів і у 2013 та 2015 році посприяв поїздці делегації українських журналістів на Глобальну конференцію журналістів-розслідувачів у Ріо-де-Жанейро та Ліллехаммері.

Крім того, ІРРП надає юридичну підтримку журналістам, які працюють над розслідуваннями, публікує професійні посібники, проводить моніторинг розслідувань в інтернеті, збирає бази даних. Ця діяльність Інституту здобула міжнародне визнання і підтримку.

Із 2013 року ІРРП почав співпрацювати  з польським Фондом «Спільна Європа» і створив українську версію Eastbook.eu. У 2014 року за сприяння Уряду Швеції ІРРП провів кілька гендерних тренінгів та запустив  сайт Povaha.org.ua, який нині є однією з найвідоміших онлайн-кампаній проти сексизму.

Загалом святкування 10-річчя ІРРП було врочистим і навіть міжнародним: кореспондент New York Times Ендрю Лірен, який уже кілька років плідно співпрацює з Інститутом, прочитав лекцію «Цінність журналістських розслідувань», продемонструвавши на прикладах, як останні можуть змінювати людські долі і навіть історію.

У майбутньому на ІРРП чекає ще більше плідної праці, адже популярність Інституту, а також довіра до нього з боку іноземних меценатів і, власне, українських журналістів зростає щодня. Затребуваність ІРРП сьогодні – поза будь-якими сумнівами. Найближчим часом ІРРП планує розпочати новий сезон тренінгів, опублікувати підручник із верифікації цифрового контенту розслідувальної журналістики, а також оновити базу «Спитай жінку». Легше точно не буде, а ось краще – без жодних сумнівів!

Катерина Лаба, екс-директорка ІРРП:

«Улітку 2006 року не без керівництва Олега Хоменка відбулися невеликі збори співробітників IREX ProMedia, де мы и вирішили створити ІРРП. Моєму старшому синові було тоді півтора року, і мені запропонували очолити цю організацію. Я нічого не знала ані про донорські проекти, ані про те, як керувати громадськими організаціями. Але після завершення 10-річного періоду я гадаю, що мені і колегам вдалося підняти Інститут розвитку регіональної преси на певну висоту, отримати гарну репутацію і напрацювати  непоганий досвід. У 2015 році я пішла з організації і відпустила цього «підлітка» у вільне плавання: він має дорослішати, зустрічати нові виклики, вирішувати нові проблеми».

Олег Хоменок, медіа-консультант, член наглядової ради і співзасновник ІРРП:

«Скоро появится русскоязычный поток новостей и ресурсов Глобальной сети: там будут новости, стипендии, различные возможности финансирования и развития и другие полезные вещи для расследователей из постсоветского пространства, собственно для всех, где понимают и читают кириллицей. Я желаю вам дальше активно продолжать полет и не терять высоту, невзирая на сложности и проблемы, характерные для растущей организации».

Дмитро Гнап, український журналіст і громадський діяч:

«Робота журналіста-розслідувача схожа на автораллі. У спортивних новинах ви напевне бачили, що поруч із гонщиком завжди є штурман, котрий підкаже, як повернути, де пригальмувати чи навпаки додати газу. Для журналіста-розслідувача такий штурман — це медіа-юрист. І найкращі медіа-юристи в ІРРП. Вони врятували нас від багатьох катастроф, і до минулого року я міг би сказати, що і від судових позовів — бо ж нас не було жодного. Однак нещодавно ми отримали цілих три позови і завдяки юристам ІРРП на голову розбили усіх позивачів, фігурантів наших розслідувань.

Леся Ганжа, головна редакторка сайту «Доступ до правди»:

«Ми дуже плідно співпрацюємо з ІРРП щодо доступу до публічної інформації. І завжди  вдячні юристам ІРРП за кваліфіковану допомогу нашим запитувачам – тим людям, які користуються сервісом «Доступу до правди», надсилають запити і отримують або не отримують відповіді на свої запитання. До того ж, я особисто подавала позов до СБУ, бо мене не вдовольнила їхня відповідь на мій запит, і в цьому мені допомогли саме юристи ІРРП».

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×