Дати і місто проведення: 20-22 листопада 2014 року

Тренери: Олег Хоменок, Катерина Іванова, Олександр Бурмагін.

Цільова аудиторія: журналісти та редактори усіх видів ЗМІ України.

 

20-22 листопада 2014 року, Київ

 

До уваги журналістів усіх видів ЗМІ!

 

 

 

Громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» в рамках проекту «Розвиток антикорупційної журналістики у південному та східному регіонах України» за підтримки Посольства США в Україні  запрошує журналістів та редакторів усіх видів ЗМІ взяти участь у додатковому триденному тренінгу „Антикорупційні журналістські розслідування“ та професійному конкурсі розслідувань. Взяти участь у проекті можуть журналісти з усієї України, однак перевага надаватиметься представникам півдня та сходу країни.

Тренінги вже відбулись:

2-4 жовтня 2014 року у Харкові;

9-11 жовтня 2014 року у Запоріжжі;

15-17 жовтня 2014 року у Одесі.

Тренери: Олег Хоменок, Катерина Іванова, Олександр Бурмагін.

РЕЄСТРАЦІЯ

Участь у навчальному проекті надасть журналістам можливість підвищити професійний рівень з технології проведення журналістських розслідувань, покращити знання медійного законодавства, ознайомитись з найбільш поширеними схемами зловживань, прикладами антикорупційних розслідувань, методами розслідування.

Цільова аудиторія навчального проекту – українські журналісти та редактори, які проводять журналістські розслідування або мають певний навчальний чи практичний досвід та високу мотивацію їх проведення. 

Під час тренінгу учасники отримають відповіді на наступні запитання:

  • Що таке корупція з точки зору закону та у суспільній свідомості?
  • Які права та обов’язки журналіста, що займається розслідуванням?
  • Як отримати доступ до публічної інформації?
  • Що таке журналістське розслідування?
  • Де ми знаходимо теми антикорупційних розслідувань?
  • З якими проблемами стикаються журналісти під час розслідування?
  • Як убезпечити себе під час проведення розслідування?
  • Як спланувати та що робити під час розслідування?
  • Які джерела інформації є у розслідувачів?
  • Якими методами журналісти збирають інформацію під час розслідування?
  • Як систематизувати зібрані дані у досьє розслідування?
  • Як ефективно подати результати розслідування?

Учасники тренінгів будуть запрошені до участі у професійному конкурсі розслідувань, який відбудеться на початку 2015 року. Детальну інформацію про умови конкурсу отримають відібрані фактичні учасники проекту.

На конкурс будуть прийняті роботи, оприлюднені після 1 жовтня 2014 року. Підсумки конкурсу буде підбито у березні 2015 року. Три перші призери отримають нагороди.

Участь у тренінгах є безкоштовною. Передбачені кава-паузи та обіди. Учасникам з інших міст пропонується проживання в готелі та передбачена компенсація витрат на проїзд.

Для участі у семінарі необхідно заповнити анкету-заявку до 18 листопада 2014 року до 12.00. 

Кандидати мають додати до заявки приклад власного розслідування, або за його відсутності –найкращий, на їх погляд, авторський матеріал, який вийшов за останні півроку. Журналісти друкованих або онлайн-видань мають надіслати PDF-файл або гіперпосилання, а тележурналісти гіперпосилання на безкоштовні файлообмінники з вашими матеріалами або на YouTube. Адреса для надсилання матеріалів – irrp.org.ua@gmail.com. У листі вкажіть, будь ласка, П.І.Б. та назву проекту «Антикорупційні журналістські розслідування».

РЕЄСТРАЦІЯ

Із запитаннями звертайтеся на irrp.org.ua@gmail.com або за номером 067-547-22-33.

Групи учасників формуються на конкурсних засадах. Організатори повідомлятимуть запрошених учасників про участь якомога скоріше по мірі подання заявок і відбору, але не пізніше ніж за 2 дні до початку тренінгів.

Інформація про тренерів:

Олег Хоменок, старший радник з питань медіа Internews Network, медіа-тренер

Є сертифікованим медіа-консультантом та тренером з журналістики з багаторічним досвідом у медіа-галузі, автором кількох посібників з журналістики та навчання журналістиці. Він працював журналістом та редактором у кількох газетах та інформагентствах, очолював прес-службу Кримського парламенту у 1994-1997 роках, був регіональним кореспондентом Європейського медіа-інституту, став директором Кримського прес-центру IREX ПроМедіа у 1997 році і радником з питань друкованих ЗМІ IREX У-Медіа з 2005 року.

Катерина Іванова, програмний менеджер ІРРП, медіа-тренер.  

Працювала журналістом та редактором кількох видань Видавничого дому «ОГО», пізніше – заступником головного редактора Рівненського агентства журналістських розслідувань. Проводила тренінги в рамках школи молодого журналіста, школи редактора, а також тренінги із висвітлення виборів, розслідувальної журналістики.  Є співавтором посібника «Журналістські розслідування: посібник для початківців», виданого ІРРП у 2008 році. Учасниця Міжнародного форуму жінок медіа-лідерів у Вашингтоні в 2011 р. Стипендіатка Охберга від Дарт Центру журналістики та травми Колумбійського університету (США) у 2011 році.

Олександр Бурмагін – медіа-юрист, медіа-тренер.

З 2003 року працював юристом проекту „Свободі слова – юридичну підтримку“ Херсонської міської асоціації журналістів „Південь“. Має значний досвід тренерської роботи з питань доступу до інформації, захисту ЗМІ від позовів про дифамацію. Надає чисельні консультації журналістам, проводить допублікаційні експертизи, представляє інтереси медіа у судах України. Успішно провів, зокрема, справу за позовом консорціуму ЄДАПС до газети «Бізнес» та інших про стягнення 46 млн. гривень, справу за позовом до газети «Комерсант» про спростування інформації щодо причетності заступника міністра транспорту до судна „Фаїна“ та інші. Спільно з юристами Л.Панкратовою та Л.Опришко у рамках діяльності ІРРП надає правову допомогу журналістам.

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×