“Інститут розвитку регіональної преси” в 2016 році продовжує реалізацію проекту «Сприяння прозорості влади: моніторинг відкритості  веб-сайтів центральних органів виконавчої влади, судів та місцевих органів влади України» за фінансової підтримки Міністерства зовнішніх справ Чеської Республіки.

Шостий рік поспіль досліджуватимуться офіційні веб – сайти центральних органів державної виконавчої влади та вдруге будуть проаналізовані веб-сайти місцевих органів влади України і судів. За результатами  дослідження буде зроблено порівняльний аналіз та визначено динаміку інформаційної відкритості веб-сайтів органів державної влади та місцевого самоврядування обласного рівня.

Моніторинг проводиться в рамках громадського контролю відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону України «Про доступ до публічної інформації», як однією з гарантій забезпечення права на доступ до публічної інформації.

Предметом моніторингу є визначення відповідності змісту офіційних веб-сайтів положенням нормативно-правових актів, які регулюють питання доступу до інформації про їх діяльність, та перевірка дотримання технічних, технологічних, програмних і лінгвістичних вимог до офіційних сайтів державних органів. Головною метою зазначеного дослідження є покращення інформування громадськості про діяльність влади та створення умов для впровадження електронного врядування в Україні.

Параметри Моніторингу розроблено згідно з вимогами до офіційних веб-сайтів органів влади України, визначеними, зокрема, Законами України «Про доступ до публічної інформації»; «Про інформацію»; «Про запобігання корупції»; “Про місцеве самоврядування в Україні”; Концепцією розвитку електронного урядування в Україні, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.12.2010 р. № 2250-р; Порядком оприлюднення в мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.01.2002 р. № 3 та іншими.

Згідно з вимогами чинного законодавства та враховуючи звичайні потреби отримувачів (споживачів) інформації про діяльність місцевих органів влади України, буде досліджено такі основні групи відомостей:

  1. Загальна інформація про обласну, Київську міську раду
  2. Структура апарату ради
  3. Відомості про державні інформаційні системи, що перебувають у віданні ради
  4. Відомості про діяльність ради у в сфері своєї основної компетенції
  5. Нормативно-правові акти з питань, що належать до компетенції ради
  6. Відомості про діяльність ради по забезпеченню прав, свобод і законних інтересів фізичних і юридичних осіб
  7. Інформація про закупівлю товарів, робіт, послуг за бюджетні кошти
  8. Кадрове забезпечення
  9. Бюджет. Фінанси

Крім того, під час моніторингового дослідження будуть перевірятись зручність користування сайтом (технічні параметри), та наявність/відсутність негативного контенту.

Повний перелік параметрів та методологія Моніторингу міститься на веб-сайті ІРРП за посиланням: Параметри та методологія моніторингу.

 1,812 total views,  2 views today

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

П.І.Б.*

Організація

E-mail*

Телефон

Деталі звернення

Яка юридична допомога вам потрібна? *

Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

Завантажте документи/файли

* - обов'язкові поля

×


×