На веб-сторінці Центру журналістських розслідувань за авторством Сергія Мокрушина 28.10.2010 р. опубліковано журналістське розслідування «Обман по контракту». Розслідування присвячено ходу передвиборчої кампанії на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 2010 р., яку проводили, зокрема, Партія Регіонів та Партія «Союз».
|
Голові Ради Міністрів Автономної республіки Крим пану Джарти В.Г. вул. Кірова, 13, м. Сімферополь, 95005 |
|
Громадської організації «Інститут розвитку регіональної преси», вул. Б.Хмельницького, 31/27, 3-й поверх, офіс 17, м. Київ, 01030 |
№ 092 від 21 грудня 2010 р.
ЗАПИТ ЩОДО НАДАННЯ ПИСЬМОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
(в порядку частини 6 статті 32 Закону України «Про інформацію»)
Шановний Василю Георгійовичу!
Згідно з угодою № 39420 від 01.07.2009 року з Міжнародним фондом «Відродження» громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» реалізує проект «Моніторинг та підвищення ефективності журналістських розслідувань в регіонах». ГО «ІРРП» у співпраці з проектом «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» у 2007-2009 роках здійснювала масштабний проект навчання журналістів та підтримки проведення антикорупційних журналістських розслідувань в Україні.
Відповідно до ст. 9 Закону «Про інформацію» громадяни, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод та законних інтересів, здійснення завдань і функцій.
Відповідно до статті 10 Закону Україну «Про інформацію», право на інформацію забезпечується обов’язком органів місцевого і регіонального самоврядування інформувати про свою діяльність та прийняті рішення.
На веб-сторінці Центру журналістських розслідувань http://www.investigator.org.ua/ru/ за авторством Сергія Мокрушина 28.10.2010 р. опубліковано журналістське розслідування «Обман по контракту». На сьогоднішній день з публікацією можна ознайомитися за посиланням: http://www.investigator.org.ua/ru/articles/show/434
Розслідування присвячено ходу передвиборчої кампанії на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 2010 р., яку проводили, зокрема, Партія Регіонів та Партія «Союз». В ході кампанії кандидати на посади підписували з виборцями «соціальні договори», в яких зазначено наступне: «Избирая в местные советы команду кандидатов от Партии регионов, Вы имеете реальную возможность поручить нам решение вопросов развития села, города, района, Крыма, а мы обязуемся решить поставленные Вами вопросы в каждом дворе, школе, поликлинике. Мы берем на себя политическую ответственность за каждого депутата от Партии регионов». В публікації також зазначено: «Презентуя в сентябре проект «Социальный договор», глава крымских регионалов Василий Джарты утверждал, что «это фундаментальный и в то же время абсолютно предметный договор между избирателем лично и Партией регионов в целом». «Подчеркиваю, что этот документ возлагает на нас огромную ответственность за реализацию наших предвыборных планов»,- заявлял он».
Зобов’язання, взяті на себе Партією регіонів передбачають, зокрема, що до Верховної Ради України буде внесено законопроект «Про розвиток Автономної Республіки Крим»; буде реалізовано республіканську програму «Вода Крима», вартістю щонайменше 15 мільйонів гривень; буде підтримано всі пропозиції територіальних громад тощо.
Просимо Вас, як голову Ради Міністрів АРК та керівника республіканського виборчого штабу Партії регіонів, повідомити наступну інформацію, яка стосується виконання перевиборчих обіцянок Партії Регіонів:
1) До кого конкретно можуть звертатися виборці, які підписали «соціальні договори», з питаннями щодо виконання/невиконання зобов’язань, взятих на себе представниками Партії регіонів? Де виборці можуть дізнатися таку інформацію?
2) Яка відповідальність передбачена за невиконання даних «соціальних договорів»?
3) Чи публікуються звіти Партії регіонів та конкретних осіб, обраних на державні посади, про виконання взятих на себе зобов’язань? Якщо публікуються, де і яким чином з ними можна ознайомитись?
4) Які зобов’язання відповідно до «соціальних контрактів» вже було виконано?
5) Чи існує затверджений план виконання взятих на себе обіцянок? Де з ним можна ознайомитися?
Відповідно до статей 26, 32, 34, 35 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» журналіст має право на вільне одержання, використання, поширення (публікацію) відкритої за режимом доступу інформації, а громадяни України мають право на оперативне одержання через друковані ЗМІ відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів.
Зазначена інформація необхідна ГО «ІРРП» для реалізації статутних завдань та завдань проекту щодо інформування суспільства про реагування правоохоронних органів на факти, що потребують додаткової перевірки.
ВІДПОВІДЬ: [attachment=441]