До уваги журналістів усіх видів ЗМІ!
Інститут Розвитку Регіональної Преси та Національна Спілка Журналістів України оголошують конкурс малих грантів на проведення журналістських розслідувань злочинів проти журналістів.
Мета конкурсу – з’ясувати, що є причиною безкарності злочинів проти журналістів, спонукати правоохоронців до пошуку й покарання винних та захисту прав співробітників ЗМІ, а також привернути увагу громадськості до ризиків, пов’язаних з роботою в медіа.
Лише від початку 2017 року НСЖУ зареєструвала близько 50 випадків грубого перешкоджання діяльності журналістів в Україні. Слідство затягується та часто просто не знаходить винних. Ми пропонуємо взятися за справу журналістам.
До участі в конкурсі запрошуємо журналістів усіх видів ЗМІ з усіх регіонів України, незалежно від досвіду проведення розслідувань. Головною умовою участі є зацікавленість у якісному розслідуванні злочинів проти колег.
Щоб відправити заявку на конкурс малих грантів, потрібно заповнити аплікаційну форму, в якій обов’язково:
- Обрати одну з тем (кейсів конкретних злочинів) з запропонованого нами списку. Ви можете працювати за класичною схемою кримінальних розслідувань, тобто намагатися відтворити події та зробити реконструкцію злочину; спробувати довести злочинну недбалість чи умисел слідчих та судових органів влади або зробити розслідування про фігурантів злочину, їхні політичні та бізнес інтереси, зв’язки, можливий вплив на правоохоронців чи суд.
*Цей список весь час оновлюється і є неповним. Якщо ви хочете повідомити про скоєння злочину проти журналіста, якого немає в нашому списку, будь ласка, напишіть на адресу: oblik@nsju.org
Сформулювати гіпотезу та визначити план розслідування, вказати можливі відкриті й закриті джерела отримання інформації з цієї теми.
- Заповнити бюджетну форму.
- Вказати назву ЗМІ, у якому ваше розслідування буде опубліковане, та надати письмову згоду вашого безпосереднього керівника (редактора, продюсера тощо) на публікацію вашого розслідування.
Конкурс передбачає 10 грантів на розслідування. Відбір заявок проводитиметься на конкурсній основі циклами.
Дедлайни конкурсу:
– 15 вересня 2017 року
– 31 грудня 2017 року
– 15 квітня 2018 року
Результати буде оголошено через три тижні після завершення конкурсу. Переможці матимуть до трьох місяців на підготовку розслідувань.
Останній термін публікації готового розслідування визначається у індивідуальному порядку. Результати конкурсу будуть оголошені на сторінці ІРРП у Фейсбуці та на сайті ІРРП.
Найкращі розслідування будуть додатково опубліковані на сайтах “Української Правди” та українського бюро Радіо “Свобода”.
УВАГА! НАЙБЛИЖЧИЙ ПРИЙОМ ЗАЯВОК БУДЕ ЗАВЕРШЕНО 31 ГРУДНЯ 2017 РОКУ.
Результати буде оголошено орієнтовно до 20 січня 2018 року.
На додаток до фінансової підтримки всім переможцям конкурсу будуть доступні безкоштовні консультації від експертів ГО “ІРРП” та НСЖУ, а саме:
- методично-консультативна допомога експертів із технології проведення журналістських розслідувань;
- консультації досвідчених редакторів;
- консультації медіа-юристів, які проведуть допублікаційну експертизу підготовлених матеріалів та допоможуть отримати інформацію у разі потреби.
*Допублікаційна експертиза проводиться з метою усунення конфліктів із законом та негативних правових наслідків для журналіста та ЗМІ, у яких будуть оприлюднені результати розслідувань.
Важливо!
- Кожна тема та грантовий бюджет будуть узгоджені з переможцями конкурсу індивідуально. Бюджети, які ви подаєте, не є остаточними, і організатори конкурсу залишають за собою право їх переглядати та наполягати на змінах. Орієнтовна гранична сума кожного гранту – 12 000 гривень (податки розраховуються окремо).
- Максимальна сума гонорару не може перевищувати 50 % від загальної суми бюджету розслідування. В окремих випадках (наприклад: місцевий журналіст займається місцевою темою, забезпечений всіма необхідними технічними ресурсами тощо, бюджет може складатися тільки з гонорару, який не може бути вищим за 6 000 грн.)
- Всі статті бюджету мають бути обґрунтованими, а ціни на необхідні в ході розслідування послуги не вищі від ринкових.
- У разі, якщо заявка не буде підтримана, ми залишаємо за собою право не пояснювати заявнику причини відмови.
- Фінансування індивідуальних проектів розслідувань здійснюється за договором. Для оформлення фінансово-правових відносин журналіст повинен надати ксерокопії або електронні копії необхідних документів.
- Фінансування здійснюється у два етапи. Перший етап включає видачу авансу на покриття витрат за проектом. Другий транш – остаточний розрахунок, що включає в себе оплату праці журналіста (гонорар), здійснюється після надання одержувачем гранту вичерпного звіту щодо першого траншу (авансу) на фінальній стадії проекту (після публікації проведеного розслідування).
- У разі отримання гранту, по кожній статті витрат необхідно надати документальні підтвердження.
- Оприлюднення результатів розслідування в будь-якому форматі здійснюється виключно після проведення допублікаційної юридичної експертизи та отримання позитивного письмового висновку медіа-юристів.
Журі конкурсу:
Сергій Томіленко – Голова Національної Спілки Журналістів України
Олег Хоменок – Голова Правління Інституту Розвитку Регіональної Преси
Людмила Панкратова – адвокатка, медіа-юристка Інституту Розвитку Регіональної Преси
Дарина Шевченко – журналістка, керівниця проекту з розвитку журналістських розслідувань Інституту Розвитку Регіональної Преси
Анна Бабінець – журналістка-розслідувачка Slidstvo.info, регіональна редакторка OCCRP в Україні
Додаткові запитання просимо надсилати на електронну адресу projects.irrp@gmail.com, з запитаннями можна звертатись за номерами (044)279-41-99 або (093) 058-28-58.
Проект реалізовується в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA).
Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks!