Рівненському міському голові доведеться повідомити  журналістам інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада»  на що і як витрачались європейські кошти. Саме таке рішення наприкінці березня прийняв суд. Подати позов журналістам допомагала медіа-юрист Інституту розвитку регіональної преси Людмила Опришко. 

Рівненському міському голові доведеться повідомити  журналістам інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада»  на що і як витрачались європейські кошти. Саме таке рішення наприкінці березня прийняв суд. Подати позов журналістам допомагала медіа-юрист Інституту розвитку регіональної преси Людмила Опришко. 

У 2013 році три проекти Рівненського міськвиконкому загальною вартістю понад 850 тисяч євро здобули перемогу в конкурсі Євросоюзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013.

«Четверта влада» поцікавилася бюджетом та описом проектів-переможців. Проте виконавчий комітет Рівненської міської ради у відповідь на запит зазначив лише загальну вартість окремих проектів, відмовившись повідомити їх детальний кошторис, надавати копії відповідних угод з виконавцями.

25 березня суддя Рівненського міського суду Ніна Музичук оголосила постанову, якою суд зобов`язав міського голову Рівного Володимира Хомка та Рівненський міськвиконком оприлюднити інформацію про витрачання коштів громади.

Медіа-юрист ІРРП Людмила Опришко, яка надавала правову допомогу у цій справі, вважає таке рішення знаковим.

–          Ця справа важлива тим, що в ній ставилось питання про доступ до інформації про витрачання грантів, – пояснює юрист. – Не секрет, що наша держава є одним із найбільших грантоотримувачів. Але часто ми не можемо дізнатись про те, як цими коштами розпоряджаються. От і у цій справі місцева влада відмовилась проінформувати журналіста інтернет-видання “Четверта влада” Антоніну Торбіч про те, яким є детальний бюджет  кожного із проектів Рівненської міської ради, підтриманих Євросоюзом у 2013 році. Їй не надали відомостей про суму коштів, отриманих по кожному із цих проектів, про посадові оклади усіх виконавців проектів, затверджених відповідно до умов проектів, та копії усіх вже укладених угод з виконавцями. Мотивували представники влади свою позицію конфіденційністю грантових угод. Але суд не погодився із цим і визнав такі дії місцевої влади протиправними. Відповідачів зобов’язали надати згадані інформацію та документи.

Журналісти «Четвертої влади» вже спланували подальші дії щодо отримання інформації.

–          Спочатку звернемося до міської ради усно, щоб прес-служба надала відповідь на запит, який ми надсилали раніше, –   розповідає Антоніна Торбіч. –  Якщо не погодяться, ми бачимо два варіанти, можна обидва задіяти відразу. Перший, надішлемо ще один аналогічний запит. Другий, візьмемо в суді виконавчий лист і звернемося у виконавчу службу.

Тож робота журналістів над тим, щоб громадськість отримала суспільно-важливу інформаціє ще триває. В будь якому випадку,  рішення рівненського суду стало важливим прецедентом і надає можливість здійснювати громадський контроль за ефективністю витрачання органами державної влади та органами місцевого самоврядування тих грошових коштів, які отримані як гранти.

 2,641 total views,  2 views today

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×