Тренінг з лідерства та управління персоналом відбувся у Києві 17-18 травня 2018 року. У ньому взяли участь представники 15 організацій-учасників проекту з розвитку центрів розслідувальної журналістики України. Організатор тренінгу – ГО “Інститут розвитку регіональної преси – ІРРП”, що реалізує цей проект з травня 2017 року за підтримки посольства Королівства Нідерланди в Україні  через програму МАТРА.

На дводенному тренінгу йшлося про ключові принципи кадрової політики та менеджменту персоналу.
Як шукати і навчати людей? Як мотивувати, об’єднувати в єдину команду? Яким має бути лідер, щоб ефективно очолювати таку команду? – усі ці питання учасники з’ясовували під керівництвом досвідченого тренера Олега Хоменка – старшого радника з питань медіа Internews Network.
Учасники вчилися взаємодіяти в команді: будували вежі, ставили намети – такі практичні вправи допомогли їх глибше зрозуміти секрети взаємодії в команді, щоб  разом досягати успіху в роботи своїх організацій.

Відгуки учасників та учасниць тренінгу

Антоніна Торбіч (Четверта влада, Рівне):
– Було важливо на практиці побачити, як впливає на результат роботи, коли керівник перед тим, як дати завдання не оцінив рівень компетенцій співробітників, а в процесі роботи не комуні кував з виконавцями. Це така пряма інструкція – як не треба робити. Тепер у своїй роботі ми будемо більше оцінювати рівень компетенції співробітників, будемо визначатися з індикаторами компетенції. У цьому якраз має допомогти посадова інструкція.

Павло Лісниченко (Центр медіа розслідувань Прозоро, Кропивницький):
– Наша організація – в стадії набору персоналу. Тому будемо застосовувати буквально всі знання одразу. Головне, що для себе виніс – правильне формулювання мотивації і задач перед працівниками – це ключові фактори, що дають можливість знайти той персонал який вам потрібен, який дасть поштовх для розвитку організації, і з яким ви працюватимете багато років.

Неля Шпулак (Жіночий антикорупційний рух, Хмельницький):
– Було дуже весело і результативно. Я вважаю, що такі завдання найбільше запам’ятовуються і дають побачити свої помилки, побачити те, чого не варто допускати. Якщо людей заразити своєю ідеєю, то можна побудувати все, що завгодно – якщо давати чіткі інструкції, щоб людина бачила ціль і бачила, як до неї рухатися.
Сподобалася частина тренінгу про мотивацію співробітників, це потрібно, щоб втримати людей в організації.

Ярослав Чепурний (Центр журналістських розслідувань, Миколаїв):
– Сподобався формат подачі: через ігри, в які ми грали, можна було зрозуміти принципи управління колективом та мотивації, задуматися над тим, чому люди працюють, як з ними взаємодіяти і досягати результатів. Дуже запам’яталась презентація директора ГО «Інтерньюз Україна», з якої ми дізналися, як мінялася ця організація за 22 роки існування.

Дмитро Балух (Харківський антикорупційний центр):
– Було дуже корисно дізнатися про методи роботи з персоналом, якраз зібралися в організації написати посадові інструкції для працівників.

Кіра Шаня (ГО Гуманітарний рух, Дніпро):
– Були дуже корисними практичні завдання: одразу були видні усі помилки. Я зрозуміла, наскільки важлива комунікація в колективі. Якщо ми не говоримо з людьми, ми не будемо знати, що їм потрібно. Навіть якщо беремо на роботу вже мотивованих людей, ми постійно маємо спілкуватися, щоб розуміти, що з ними відбувається. Можливо, їм потрібна додаткова мотивація чи нові знання.

Тарас Боросовський (ГО «Об’єднання Юнітек», Житомир):
– Під час тренінгу ми отримали базові компетенції в управлінні персоналом, дізналися, який персонал нам потрібен, як побудувати організацію, в якій людям хотілося б працювати і розвиватися.

Юрій Горбач (Сила правди, Луцьк):
– Важливо оцінювати ресурси організації, спів ставляти їх з компетенція ми працівників. А перед цим – грамотно спланувати роботу, щоб усі розуміли, куди ми рухаємося і як досягти мети. Також цікаво було про посадові інструкції – це дуже важливо для організації, щоб вони були чіткими. Або щоб вони хоча би були.

Сергій Сидоров (Запорізький центр розслідувань):
– Я планую переглянути досвід співпраці з єдиною людиною, яка працює у нас на ставці, а також продумано підійти до пошуку ще одного співробітника. Також запланував собі написати посадові інструкції, створити бібліотеку штатної літератури, чіткіше сформулювати місію своєї організації.

Влад Боднар (Вінницька агенція журналістських розслідувань):
– Заняття з побудовою паперових веж можна провести у себе в редакції, щоб подивитися, наскільки дружним є колектив. Дуже сподобалось про мотивацію – чим мотивувати нових і старих співробітників.

Ксенія Бізенкова (ГО Том 14, Київ):
– Робота з персоналом настільки багатогранна, що зайвого досвіду в цьому плані не буває, цікаво було послухати інший досвід. Цікаво було під час завдань кожному побувати у кожній ролі  – від топ-менеджера до виконавця,це допомагає зрозуміти, що не так в твоїй організації і як це покращити.

В рамках проекту з організаційного розвитку агенцій з журналістських розслідувань відбулося вже п’ять тренінгів.
За результатами кожного з чотирьох попередніх тренінгів тренери та експерти ІРРП підготували підбірки порад:
Стратегічне планування – алгоритм від експертів ІРРП
Алгоритм написання успішної грантової заявки
Фінансовий менеджмент неурядових організацій
Управління проектами

 1,611 total views,  1 views today

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×