Перший модуль дводенного тренінгу відбувся у столиці 3-4 березня, у ньому взяли участь 15 журналісток та громадських активісток з дев’яти регіонів України. На другий модуль учасниці зберуться 24 березня 2018 року.

Метою цього тренінгу є формування у  медійників і медійниць навички гендерно збалансованого, недискримінаційного висвітлення найрізноманітніших тем, надання їм інформації про інформаційні джерела на гендерну тематику, ознайомлення з українським і міжнародним досвідом висвітлення таких тем.

У програмі тренінгу було обговорення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок, аналіз матеріалів на гендерну тематику в українських та іноземних медіа, інформування про сексизм, дискримінацію, гендерно мотивоване насильство у суспільстві та способи протидії цим явищам.

Перші публікації за результатами тренінгу

Уже протягом перших тижнів після тренінгу учасниці опублікували кілька матеріалів на гендерну тематику.

“Скільки фото жінок і чоловіків у газеті? А які це фото? – пише у своєму відгуку про тренінг Марина Грицька-Анненкова з видання Житомир-Онлайн. – Здебільшого чоловіки – це так звана «ділова фотографія», де 80 відсотків займає обличчя. А жінкам «вигідніше» коли їх зображають в повний зріст, чи захоплюючи груди. Чому? Ось про явище «фейсизму» говорили тренери всім учасникам. А практичною вправою другого дня став пошук таких сексистських зображень у періодиці”.

Марина також проаналізувала сценарії святкування 8 березня у дитсадочках міста з точки зору позиції гендерної рівності та недискримінації. З її матеріалом можна ознайомитись тут.

Ірина Требунських з газети “Народне слово” (Кропивницький) підготувала два матеріали на гендерну тематику.
У інтерв’ю з тренером Миколою Ябченком відображено погляд фемініста на святкування «жіночого свята».

Стаття «Чи переможе директорка директрису?» – ґрунтовне інтерв’ю з кандидаткою філологічних наук, доценткою кафедри філології Українського католицького університету Оленою Синчак про фемінітиви в українській мові.

Відгуки учасниць

Тренерами курсу традиційно виступили Ольга Веснянка та Микола Ябченко.

Ольга Веснянка – правозахисниця, журналістка, редакторка, тренерка. У медіа працює з 1998 року, зокрема на ТРК “Ера”, 5 канал, радіо Свобода, Deutsche Welle, Insider, Громадське радіо. Співпрацює з провідними жіночими організаціями України (“Жіночий консорціум України”, “Український Жіночий Фонд”, ромський жіночий фонд “Чіріклі”).
Є активісткою Кампанії проти сексизму в українській політиці та ЗМІ, експерткою Коаліції з протидії дискримінації в Україні, тренеркою Курсу “Толерантність і недискримінація в роботі поліції”.

Тренери: Ольга Веснянка та Микола Ябченко. Фото: Тетяна Іванова

Микола Ябченко – експерт з комунікацій, фемініст. У сфері ґендеру та комунікацій для розвитку (Communication for development) працює з 2008 року, очолював прес-службу Міністерства сім’ї, молоді та спорту, був комунікаційним спеціалістом найбільшого ґендерного проекту на теренах СНД, зараз – менеджер комунікацій Українського жіночого фонду. Брав участь у розробці інформаційних кампаній на тему недискримінації, забезпечення рівних прав, посилення ролі жінок, рівного розподілу сімейних обов’язків – «Щастя у 4 руки», «Жінки – це 50% успіху» та інші.

Другий тренінг з цього циклу відбудеться у Києві 21-22 травня та 12 червня 2018 року. Групу журналістів для участі у цьому тренінгу вже сформовано.

Організатор тренінгів з гендерної чуйності у журналістиці – ГО “Інститут розвитку регіональної преси” (ІРРП) в рамках проекту Національного Демократичного Інституту (NDI) за підтримки Фонду розвитку ефективного врядування Великої Британії.

 1,801 total views,  2 views today

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×