Рана Саббаг (Rana Sabbagh) – іорданська журналістка, виконавча директорка мережі підтримки ЗМІ Arab Reporters for Investigative Journalism (ARIJ), яка сприяє розслідувальній журналістиці у дев’яти арабських країнах. Працювала редакторкою журналу Jordan Times, кореспонденткою Reuters у Йорданії та ОАЕ, започаткувала незалежну газету Al Ghad. Членкиня журі міжнародної медіа-премії від ЮНЕСКО.

 

 

 

Сергій Томіленко – Голова Національної спілки журналістів України (з 2017 року). Український журналіст, редактор, громадський діяч.

 

 

 

 

Михайло Ткач – журналіст-розслідувач телевізійної програми «Схеми. Корупція в деталях» (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу UA: перший). Працював у програмі «Гроші» (телеканал 1+1).

 

 

 

 

Аліса Юрченко – має 14-річний досвід роботи у журналістиці, з 2014 року працює у програмі «Наші гроші» з Денисом Бігусом. У 2016-2017 роках була головною редакторкою та ведучою телепрограми про судову реформу «Наші гроші. Досудилися». У листопаді 2017 вийшов перший випуск її авторської програми «Гра слів» – про політичні обіцянки.

 

 

 

Анатолій Остапенко – журналіст-розслідувач на «Громадське ТБ. Запоріжжя». Працював у проекті «Наші Гроші» з Денисом Бігусом. Двічі зазнав нападів за свою професійну діяльність – у травні 2016 року та у вересні 2017-го, у період, коли займався розслідуванням походження майна запорізьких високопосадовців.

 

 

 

Максим Опанасенко – журналіст-розслідувач, з квітня 2014 року – партнер проекту «Слідство.Інфо» на «Громадському телебаченні». Працює також у «Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» та BIHUS.Info. Займається журналістськими розслідуваннями з 2009 року. З 2017 року викладає курс з журналістських розслідувань у Києво-Могилянській академії.

 

 

 

Віра Крат – адвокатка, має багаторічний досвід правового захисту журналістів, входить до мережі медіаюристів Інституту розвитку регіональної преси.

 

 

 

 

Брюс Шапіро (Bruce Shapiro) – американський журналіст, виконавчий директор The Dart Center for Journalism and Trauma при Колумбійському університеті. Викладає етику у Школі журналістики Колумбійського університету та журналістські розслідування у Єльському університеті. Редактор у тижневику The Nation Magazine, автор книг з журналістських розслідувань, член Ради директорів GIJN – Global Investigative Journalism Network.

 

 

 

Сергій Мільман – засновник та СЕО YouControl – аналітичної системи, яка формує досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних, відстежує зміни в держреєстрах та візуалізує зв’язки між афілійованими особами. YouControl допомагає журналістам у створенні аналітичних досліджень.

 

 

 

Дарина Даниленко – директорка з комунікацій української компанії OpenDataBot, що використовує відкриті дані з державних реєстрів для попередження підприємців про небезпеки для бізнесу. А також журналістка, медіа-спеціалістка, громадська діячка. У 2016 році заснувала інтернет-журнал «Datification» про великі дані та штучний інтелект.

 

 

 

Андрій Кравченко – продакт-менеджер бізнес-напрямку «Сервіси моніторингу» компанії ЛІГА:ЗАКОН – українського розробника інформаційно-правових та сервісних рішень.

 

 

 

 

Олександр Волошин  – журналіст-розслідувач, асистент юридичного відділу ІРРП, стажувався у програмі «Схеми: корупція в деталях» (спільний проект Радіо Свобода та UA:Перший) та Центрі «Ейдос», учасник Школи молодих розслідувачів «CorruptUA Lab».

 

 

 

Андрій Газін – український журналіст, експерт з аналітики та візуалізації даних. Очолював відділи аналітики та інфографіки у тижневиках «Корреспондент» та «Новое время», працював журналістом даних та аналітиком у Texty.org.ua. Веде блог Textura.in.ua та поштову розсилку про аналіз та візуалізацію даних. Викладає візуалізацію даних на Магістерській програмі з Data Science в Українському католицькому університеті.

 

 

 

Діана Дуцик – виконавча директорка ГО «Детектор медіа», викладачка  Могилянської школи журналістики (НаУКМА), авторка монографії «Політична журналістика». Має 20-річний досвід роботи в журналістиці.

 

 

 

 

Федір Сидорук – медійний експерт, колишній головний редактор програм розслідувань «Знак оклику» та «Слідство.Інфо». Колишній автор та ведучий проектів «Перший відділ» та «Останнє попередження» продюсерського центру «Закрита зона». Має досвід телевізійних розслідувань у національних ЗМІ. Співпрацював з телеканалами «1+1», «5 канал», ТВі, hromadske.ua.

 

 

 

Надія Бабинська-Вірна – журналістка, експертка з моніторингу журналістських розслідувань «Детектором медіа», медіа-тренерка. Авторка численних журналістських розслідувань, працювала кореспонденткою «Громадського радіо». Засновниця фонду для журналістів та активістів зі сплати судового збору «На суд за доступ», що допомагає відстоювати право на доступ до публічної інформації.

 

 

 

Катерина Лаба – директорка української філії Інституту висвітлення війни та миру (IWPR Ukraine).

 

 

 

 

Олег Лозовий – головний оперуповноважений відділу протидії корупції Департаменту захисту економіки Національної поліції України. З 2010 року працює в органах внутрішніх справ. З червня 2010 року по грудень 2015 напрям роботи – боротьба з хабарництвом. З грудня 2015 року і по теперішній час – виявлення та боротьба з правопорушеннями пов’язаними з корупцією.

 

 

 

Інесе Войка – радниця з питань боротьби з корупцією UNDP (Програми Розвитку ООН), експертка з питань протидії корупції з 20-річним досвідом у сфері реформування у Східній Європі. Засновниця і президентка міжнародної організації Transparency International. Має досвід співпраці з урядами Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Грузії, України. Викладачка програми розвитку лідерства в Стокгольмській школі економіки (Латвія) та Гарвардського університету (США).

 

 

Скірмантас Малінаускас (Skirmantas Malinauskas) – литовський журналіст-розслідувач, медіа-тренер, з 2017 року – радник Прем’єр-міністра Литви з питань боротьби з корупцією, зв’язків із парламентом і стратегічною комунікацією. Викладає у Європейському гуманітарному університеті.

 

 

 

Катерина Горчинська – українська журналістка та редакторка, виконавча директорка «Громадського телебачення» з 2016 року. Була заступницею головного редактора газети Kyiv Post (2008-2015) та головною редакторкою відділу розслідувань української редакції «Радіо «Свобода» (2015-2016).

 

 

 

Карол Кербаг (Carole Kerbage) – журналістка та консультантка з розслідувань, регіональна редакторка  Arab Reporters for Investigative Journalism (ARIJ), на Близькому Сході та у Північній Африці.

 

 

 

 

Ендрю Лєрен  (Andrew Lehren) – репортер (The New York Times, NBC News), автор  численних журналістських розслідувань на національному та міжнародному рівнях.  Читає лекції з розслідувальної журналістики в Школі журналістики Університету штату Нью-Йорк та для слухачів магістерських програм з журналістики Колумбійського університету.

 

 

 

Дмитро Чаплінський – головний розробник проекту «Канцелярська сотня», в рамках якого створені бази даних декларацій чиновників,  помічників народних депутатів, реєстр громадський діячів.  Працював над проектом YanukovychLeaks по відновленню вилучених документів «сім’ї» Януковича.

 

 

 

Олександр Гуменюк – журналіст-розслідувач телевізійного проекту «Слідство.Інфо». Автор гучних розслідувань, що стосувались окупованих територій України, серед яких історія про діяльність Донецької залізниці.

 

 

 

 

Валентина Самар – головна редакторка ІА «Центр журналістських розслідувань»,  громадська діячка – Голова правління ГО «Інформаційний прес-центр» (ІРС), керівниця медіа-проектів, тренерка з журналістських розслідувань. Восени 2014 року вимушено залишила АР Крим. Робота Центру відновлена у Києві (з корпунктом у Херсоні).

 

 

 

Андрій Клименко – український журналіст, головний редактор сайту BlackSeaNews. На початку 2014 року переїхав до Києва у зв’язку з анексією АР Крим. Голова наглядової ради Благодійного Фонду «Майдан закордонних справ».

 

 

 

Дмитро Гнап – журналіст-розслідувач, медіа-тренер, один із співзасновників Громадського телебачення та проекту «Слідство. Інфо». Працював кореспондентом, редактором, ведучим новин на каналах СТБ, Перший Національний, UBC. Співпрацював з інтернет-виданням «Українська правда».

 

 

 

Борис Троценко – оператор телевізійної програми «Схеми. Корупція в деталях» (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу UA: перший), працює в програмі практично з перших випусків. Розпочав роботу на телебаченні у 2004 році, пройшов шлях від редактора та ведучого до оператора постановника. Як оператор та пілот квадрокоптера на “Схемах” здійснив близько 600 польотів та налітав близько ста годин. Знімав з повітря будинки українських олігархів у Лондоні та віллу Президента в Іспанії.

 

 

Павла Хольцова (Pavla Holcova) – чеська журналістка, засновниця Чешського центру журналістських розслідувань. Співпрацює з Центром дослідження корупції та організованної злочинності (OCCRP – Тhe Organized Crime and Corruption Reporting Project). Розслідувала справи про сербських діячів організованої злочинності, діяльність тайванських спецслужб у Празі, відмивання грошей і офшорні компанії.

 

 

 

Шарунас Черняускас (Šarūnas Černiauskas) – литовський журналіст, очолює групу розслідувачів на одному з провідних інформаційних порталів країни – 15min.lt. У 2015 році разом із командою створив першу і єдину організацію в інтернет-медіа Литви, яка стала офіційним партнером OCCRP.

 

 

 

Денис Бігус – засновник Bihus.Info – групи антикорупційних та інформаційних проектів, створених громадськими організаціями «ТОМ 14» та «Канцелярська Сотня».  Автор і ведучий програми антикорупційних розслідувань «Наші гроші» та ряду програм медіа-проекту Bihus.info, в минулому журналіст та ведучий на телеканалі ZIK, має 10-річний досвід проведення журналістських розслідувань.

 

 

 

Михайло Кольцов – викладач Могилянської школи журналістики, учасник проекту Stopfake.org, тренер курсу з журналістики даних та розслідувальної журнаістики для DW Akademie.

 

 

 

 

Олекса Шалайський – головний редактор сайту «Наші гроші». Експерт у сфері розслідувань політичної корупції та контролю за використанням публічних коштів. Автор серії журналістських розслідувань економічних злочинів. Член правління Центру Протидії Корупції.

 

 

 

Ірина Негрєєва – експертка з моніторингу та оцінки проектів, тренерка, консультантка. Має значний досвід роботи в проектах USAID в якості менеджера з комунікацій та оцінки. Брала участь у плануванні систем моніторингу та оцінки проектів Internews Network  в Україні, Боснії, Вірменії.

 

 

 

Арік Толер (Aric Toler) – американський журналіст та аналітик Digital Forensic Research Lab,  Bellingcat. Спеціалізується на розслідуваннях подій та явищ у Східній Європі, Росії та Україні:  верифікація інформації з російських ЗМІ, конфлікт на сході України, вплив Росії на прихильників американських та європейських крайніх правих партій,  обставини загибелі пасажирів рейсу MH17.

 

 

 

Атанас Чобанов – болгарський журналіст, брав участь у транскордонних розслідуваннях, пов’язаних з прихованими активами іноземних держав у Болгарії та зловживанням грошима ЄС в рамках проекту n-vestigate. Займається обробкою даних, питаннями цифрової безпеки для журналістів. У 2016 році був обраний членом Ради директорів Organized Crime and Corruption Reporting Project.

 

 

 

Олена Логінова – журналістка  Organized Crime and Corruption Reporting Project (Проект з розслідування корупції та організованої злочинності), авторка розслідувань про українських фігурантів PanamaPapers та ParadisePapers, учасниця команди проектів The Russian Laundromat та The Azerbaijani Laundromat, співавторка розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета.

 

 

 

Анна Бабінець – регіональна редакторка проекту Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP – Проект з розслідування корупції та організованої злочинності). Співзасновниця агенції журналістських розслідувань Слідство.Інфо. Авторка численних журналістських розслідувань, працювала у журналі «Український тиждень», в агенції «Слідство.Інфо», у програмі «Знак Оклику» на каналі ТВі, на «Громадському телебаченні», співавторка розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета.

 

 

Вахе Саруханян (Vahe Sarukhanyan) – вірменський журналіст-розслідувач, працює у газеті  “Hetq”, учасник проекту n-vestigate, що сприяє національним та транснаціональним журналістським розслідуванням у Вірменії, Грузії, Молдові, Україні, Азербайджані, Білорусі, Росії та країнах ЄС.

Лариса Аркуша – докторка юридичних наук, професорка, викладає курси пов’язані з розслідуваннями організованої злочинної діяльності у Національному університеті “Одеська юридична академія”. Серед них – курси «Протидія злочинній діяльності за допомогою ЗМІ», «Журналістське розслідування» на факультеті журналістики, експертка в оперативно-розшуковій роботі.

 

 

 

Людмила Панкратова  – керівниця юридичних проектів ІРРП, досвідчена адвокатка, медіа-юристка та медіа-тренерка. Надає юридичну допомогу журналістам, провадить допублікаційну та доефірну експертизи, веде справи у Європейському суді з прав людини, співпрацює з міжнародними журналістськими розслідувальними проектами.

 

 

 

Ірина Басенко – головна редакторка медіа-центру «Власно» та тижневика “Правди сила” (Вінниця), журналістка сайту Vlasno.info. Спеціалізується на розслідуваннях, політичній аналітиці, працює зі зверненнями громадян. Учасниця тренінгів  та шкіл ІРРП.

 

 

 

Данило Мокрик – ведучий програми «Тема дня» на телеканалі «UA: Перший». Колишній редактор та ведучий проекту социальних розслідувань «Остання інстанція» на телеканалі ZIК, стажер програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» Bihus.info.

 

 

 

Микола Костинян – український консультант і тренер з цифрової безпеки. Допомагає забезпечити цифрову безпеку організаціям громадянського суспільства в рамках проекту ISC project в Україні.

 

 

 

 

Оксана Максименюк – адвокатка, медіа-юристка, тренерка ГО “Інститут розвитку регіональної преси” (ІРРП). Працює у проектах з моніторингу відкритості органів влади та місцевого самоврядування, судів; витребування декларацій чиновників; займається захистом журналістів/ЗМІ.

 

 

 

Володимир Торбіч – співзасновник і головний редактор Агенції журналістських розслідувань “Четверта влада” (Рівне). Регіональний журналіст телепроекту розслідувань “Слідство.Інфо”. З 2015-го року Агенція є членом Глобальної мережі журналістських розслідувань (gijn.org).

 

 

 

Дарина Шевченко – керівниця проекту з підтримки журналістських розслідувань в ІРРП. Раніше працювала журналісткою української англомовної газети Kyiv Post, керувала департаментом журналістських розслідувань на телеканалі ZIK, була виконавчою директоркою Фонду розвитку ЗМІ (Media Development Foundation).

 

 

 

Конференція проходить за підтримки:

EUACI фінансується Європейським Союзом та спів-фінансується і впроваджується DANIDA

 

 1,775 total views,  1 views today

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×