В українській системі охорони здоров᾿я існують структури, що відповідають за встановлення інвалідності для дорослих. Це – медико-соціальні експертні комісії (МСЕКи). На Волині працює 10 таких комісій. Члени цих комісій, зазвичай пересічні лікарі, раз у раз потрапляють в корупційні скандали. Зокрема, у 2014 році на хабарництві за призначення груп інвалідності впіймали голову та двох лікарів Луцької міської МСЕК. А торік у липні на хабарі «погоріло» шестеро працівників Ковельської міжрайонної МСЕК. Подібна справа була і у 2009 році із головою Волинської обласної спеціалізованої кардіологічної МСЕК, який «назбирав» 50 тисяч гривень хабарів.

З огляду на це, ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань» вирішило прискіпливіше придивитися до працівників волинських медико-соціальних експертних комісій: хто у них працює, яке майно вони мають і хто їхні родичі.

Як повідомили у Волинському обласному бюро медико-соціальної експертизи, на Волині працює 10 комісій медико-соціальної експертизи: по одній у містах Камені-Каширському, Ковелі, Нововолинську; одна в с. Липини Луцького району, решта – у м. Луцьку.

Серед них шість комісій загального профілю – чотири міжрайонні: Камінь-Каширська, Ковельська, Нововолинська і Луцька МСЕКи. Крім того, є Луцька міська та Волинська обласна МСЕКи. Ще чотири комісії – спеціалізованого профілю: кардіологічна, фтизіо-офтальмологічна, профпатологічна та психоневрологічна спеціалізовані МСЕКи.

Хто працює у МСЕКах Волині

Обласна медико-соціальна експертна комісія утворюється з розрахунку на 5 міжрайонних, міських, районних МСЕК. До її складу входять чотири лікарі-експерти, один лікар-методист, старша медична сестра та реєстратор медичний.

Міські та міжрайонні МСЕКи утворюються з розрахунку одна комісія на 100 тисяч осіб віком 16 років і старше. На Волині їх є 5. В кожній з них працює по три лікарі-експерти за основними лікарськими спеціальностями, при чому головою комісії є один із лікарів, що входять до її складу. Також у кожній комісії є медична сестра та реєстратор.

Спеціалізовані МСЕК утворюються з урахуванням патології, що переважає в регіоні. До їх складу входять три або чотири лікарі-експерти за профілем комісії та медична сестра і реєстратори.

За інформацією Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи, станом на 1 січня 2016 року склад комісій на Волині виглядав таким чином:

Склад медико-соціальних експертних комісій Волині
(станом на 01.01.2016 р.)
ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА МСЕК
1. Тимощук Василь Васильович терапевт, в.о.голови комісії
2. Яремчук Тамара Петрівна терапевт
3. Назаренко Григорій Степанович хірург
4. Чоплак Тамара Павлівна невропатолог
5. Войтович Орест Євгенович методист
6. Буйокас Людмила Олексіївна ст. сестра медична
7. Струговщикова Наталія Анатоліївна реєстратор медичний
КАРДІОЛОГІЧНА МСЕК
8. Леськів Валентина Володимирівна терапевт, голова комісії
9. Чоплак Ольга Василівна кардіолог
10. Голянська Інна Василівна невропатолог
11. Денисевич Лариса Петрівна ст. сестра медична
12. Качмар Світлана Василівна реєстратор медичний
ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНА МСЕК
13. Рибарчук Наталія Олексіївна психіатр, голова комісії
14. Гур’єва Нонна Аркадіївна невропатолог
15. Шеремета Марія Володимирівна психіатр (сумісник)
16. Фесюк Галина Олександрівна ст. сестра медична
17. Тлучкевич Світлана Миколаївна реєстратор медичний
ЛУЦЬКА МІСЬКА МСЕК
18. Сидорук Тетяна Олександрівна терапевт, голова комісії
19. Коробчук Ігор Іванович хірург
20. Гарусь Роман Сергійович невропатолог
21. Бонюк Валерій Михайлович лікар-спеціаліст з МСР
22. Зубік Лариса Йосипівна ст. сестра медична
23. Ляшук Лариса Анатоліївна реєстратор медичний
ФТИЗІО-ОФТАЛЬМОЛОГІЧНА МСЕК
24. Андрущак Алла Володимирівна фтизіатр, голова комісії
25. Тацюн Маріанна Мартинівна офтальмолог
26. Веремкович Богдан Олександрович фтизіатр
27. Бубон Ольга Олександрівна ст. сестра медична
28. Карлова Євгенія Степанівна реєстратор медичний
ЛУЦЬКА МІЖРАЙОННА МСЕК
29. Зарадюк Олег Вадимович невропатолог, голова комісії
30. Семенюк Оксана Миколаївна терапевт
31. Потягайло Любомир Юрійович хірург
32. Папенко Ольга Іванівна ст. сестра медична
33. Папенко Тетяна Дмитрівна реєстратор медичний
НОВОВОЛИНСЬКА МІЖРАЙОННА МСЕК
34. Козко Наталія Юріївна невропатолог, голова комісії
35. Іжик Микола Васильович хірург
36. Клименко Людмила Григорівна терапевт
37. Нанівська Галина Володимирівна ст. сестра медична
38. Писаренко Тетяна Олександрівна реєстратор медичний
39. Красюн Світлана Сергіївна реєстратор медичний
КОВЕЛЬСЬКА МІЖРАЙОННА МСЕК
40. Руснак Світлана Вікторівна терапевт, в.о. голови комісії
41. Гура Олексій Олексійович хірург
42. Кухарук Сергій Ростиславович невропатолог
43. Сарапіна Галина Костянтинівна ст. сестра медична
44. Василенко Софія Степанівна реєстратор медичний
КАМІНЬ-КАШИРСЬКА МІЖРАЙОННА МСЕК
45. Глушнюк Микола Васильович терапевт, голова комісії
46. Приймачук Василь Іванович невропатолог
47. Ковальчук Володимир Хомич хірург
48. Самулік Тетяна Миколаївна ст. сестра медична
49. Свистун Ольга Олександрівна ст. сестра медична
50. Сафонюк Віра Іванівна реєстратор медичний
ПРОФПАТОЛОГІЧНА МСЕК
51. Андреєнко Тамара Сергіївна терапевт, голова комісії
52. Жук Олег Володимирович невропатолог
53. Куцик Ярослав Якович хірург (сумісник)
54. Процан Людмила Михайлівна ст. сестра медична
55. Саган Антоніна Євгеніївна реєстратор медичний

Які зарплати у лікарів медико-соціальних експертних комісій

За штатним розписом усіх МСЕКів Волині, станом на 1 січня 2016 року, розмір посадового окладу лікарів МСЕК становить від 1097 до 5054 гривень.

В середньому він сягає 2702 гривень. Крім цього, всі лікарі отримують надбавки за вислугу років, розмір яких коливається від 269 до 1184 гривень. Середній показник – 741 гривня. До того ж дві третіх від усієї кількості лікарів отримують надбавки за стаж, а це ще від 202 до 3032 гривень.

Окремі лікарі отримували премії до Дня медичного працівника чи з приводу ювілейних дат. Ця сума становить від 387 до 2418 гривень. Отож з урахуванням усіх надбавок найменша зарплата серед лікарів МСЕК становить 1426 гривень, найбільша – 9603 гривні.

Що таке інвалідність, хто її отримує

Існують такі групи інвалідності: ІА, ІБ, ІІ та ІІІ. Для призначення кожної з них існують медичні покази, які прописані в Наказі МОЗ України від 05.09.2011 N561 «Про затвердження Інструкції про встановлення груп інвалідності».

Встановлення певної групи інвалідності відбувається залежно від ступеня обмеження життєвих функцій.

Група інвалідності може надаватись внаслідок набутої чи вродженої хвороби, інвалідності з дитинства, нещасного випадку на виробництві, внаслідок поранень, травм, контузій, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обовязків військової служби чи повязаних з перебуванням на фронті як у власній країні, так і на території інших держав, а також внаслідок політичних репресій.

Також інвалідність може призначатись внаслідок професійного захворювання, передбаченого переліком професійних захворювань. Також на групу претендують люди, які брали участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї або постраждали за інших обставин від радіаційного опромінення не з власної вини.

Які пільги мають особи з інвалідністю

Розмір державної соціальної допомоги інвалідам згідно з Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» становить:

І група – 100% прожиткового мінімуму;
ІІ група – 80% прожиткового мінімуму;
ІІІ група – 60% прожиткового мінімуму.

Пенсії з інвалідності призначаються на період, встановлений медико-соціальною експертною комісією. Лише чоловікам, старшим за 60 років, та жінкам, старшим за 55 років, виплати призначаються безстроково.

Для осіб, що втратили працездатність внаслідок професійної діяльності чи військової служби встановлюється відсоток втрати працездатності, відповідно до величини якого людина отримує більшу чи меншу компенсацію від держави. Ці компенсації називаються регресними.

На Волині найбільшу частку серед усіх отримувачів регресу становлять шахтарі. За словами керівника Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Нововолинську Едуарда Новікова, розмір середнього регресу на Волині становить 3,5 тисячі гривень.

Щоправда, у 2015 році виплату регресних призупинили. На запит народного депутата від округу №19 Ігоря Гузя про причини припинення виплат Мінсоцполітики відповіло, що регресні перестали нараховувати через необхідність стабілізації фінансового стану системи соціального страхування.

Особи з інвалідністю мають низку пільг, серед яких – пільги при вступі, пільги на придбання лікарських засобів, безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками, право безплатного проїзду, надання у користування автівок за державні кошти.

Рішення про необхідність виділення інвалідові автомобіля з ручним керуванням приймається комісією відповідно до висновку лікувально-профілактичного закладу охорони здоров`я згідно з переліком медичних показань і протипоказань, затвердженим в установленому порядку МОЗ за погодженням з Мінсоцполітики.

Як повідомили у департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, на Волині за період з 2005 по 2015 рік людям з інвалідністю видали 413 авто. Переважно це автомобілі марок «Таврія», «Славута» та «Geely».

За десять років інвалідам на Волині роздали майже півтисячі автівок

Серед отримувачів – інваліди різних категорій, переважно інваліди війни, інваліди-потерпілі від ЧАЕС. Значна частка також належить інвалідам з дитинства.

Згідно з законом «Про реабілітацію інвалідів в Україні» люди, яким надаються авто через інвалідність, мають право на грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автотранспорту.

Згідно з Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» інваліду, законному представнику недієздатного інваліда чи дитини-інваліда автомобіль, виданий безоплатно чи на пільгових умовах, у тому числі визнаний гуманітарною допомогою, за бажанням може бути безоплатно переданий у власність після закінчення 10-річного строку експлуатації у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Автомобіль може бути переданий у власність родичів також в разі смерті інваліда.

Скільки і чому люди платять за статус інваліда

Відповідно до судового рішення, яке визнало голову однієї з волинських медико-експертних комісій винною у хабарництві, підтвердження ІІ групи інвалідності для різних людей у 2014 році коштувало 200-300 гривень, а ІІІ – від 200 до 5000 гривень.

Люди, які давали гроші лікарям, на суді розповіли, чому вони це робили. Зокрема лучанка Валентина Дьоміна описала ситуацію так:

«Викликали мене 11 лютого 2014 року на прийом, аби я отримала групу. Сказали на 12.00, а я чекала аж до 15.00. Як сидиш в чергах, то спілкуєшся з людьми. Мені говорили, що як не дати грошей лікарю, то тоді направляють у Вінницю в реабілітаційний центр і їхати треба за свій рахунок. Тому я дала Зарадюк 350 гривень, щоб мене не відправили у Вінницю, а тут підтвердили групу».

Інша лучанка Ірина Борисюк, розповіла:

«Мене оглянули і я подякувала – дала тисячу гривень головному лікарю в руки. Дала тисячу гривень, бо так усі говорять в лікарні. Дала, бо казали, що як не дати, то не продовжать групу. Лікарі про це мені не казали, а говорили люди в лікарні. Ми живемо в такій системі, і я думала, що кругом дають, то треба і тут дати, а от зараз я розумію, що це незаконно».

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів від 3 грудня 2009 р. № 1317 повторний огляд інвалідів з нестійкими, оборотними змінами та порушеннями функцій організму з метою визначення ефективності реабілітаційних заходів, стану здоров`я і ступеня соціальної адаптації проводиться раз на один-три роки. Це означає, що за підтвердження ІІІ групи інвалідності лікарям люди «віддячують» через кожних 1-3 роки.

Майно лікарів МСЕК: чи можна купити дороге авто на лікарську зарплату

Сім’я колишньої голови Луцької міської медико-соціальної експертної комісії Лариси Зарадюк, яку засудили за хабарництво, у селі Липини під Луцьком збудувала будинок загальною площею 351,1 кв. м. Згідно з ухвалою суду, лікар-терапевт на момент судового процесу проживала саме у цьому будинку.

Будинок засудженої за хабарі Лариси Зарадюк. Фото «Волинської газети»

Зараз будинок із прилеглою земельною ділянкою площею 15 соток записаний на дочку Лариси Зарадюк Зоряну Журавську. Цікаво, що право власності Зоряна Журавська набула за договором дарування у травні 2014 року, тобто за кілька тижнів після затримання голови Луцької МСЕК. Очевидно, будинок переоформили, аби суд його не конфіскував.

І Лариса Зарадюк і її чоловік Валентин тривалий час працювали лікарями. Зараз же, як розповів Валентин Зарадюк, вони не працюють: чоловік після важкої хвороби ще не повернувся до роботи, а жінка після судів стоїть на біржі.

– Продав квартиру у Луцьку та й збудував будинок, – пояснює Валентин Зарадюк походження дорогого помешкання.

– А чому будинок перереєстрували на дочку?

– Так вирішив та й перереєстрував, – відповідає чоловік.

«Рівненське агентство журналістських розслідувань» спробувало з’ясувати, чи є у нинішніх членів медико-соціальних експертних комісій та їхніх родичів майно, що не відповідає лікарським доходам.

Так, терапевт, виконувач обов’язків голови Волинської обласної МСЕК і екс-депутат Луцької міської ради Василь Тимощук має дві земельні ділянки площами 4,21 та 24,38 соток у с. Любківці Снятинського району Івано-Франківської області. Їх йому, як стверджує Реєстр речових прав на нерухоме майно, подарували у квітні цього року.

Ще 5 земельних ділянок Василя Тимощука площами 96,96; 39,59; 25; 15,15 та 58,53 сотки розташовані у сусідньому селі Олешків Снятинського району Івано-Франківської області.

Загальна площа землі голови МСЕК становить понад 2,3 гектара. Частину цієї землі чоловік отримав у спадок, дві земельні ділянки площами 39,59 та 25 соток придбав у червні минулого року, а ще дві ділянки площами 15,15 та 58,53 сотки придбав у вересні-листопаді 2013 року.

В цьому ж селі Василь Тимощук має кілька об`єктів нерухомого майна площами 57,7 кв.м, 19,3 кв.м, 109,8 кв.м, 229,7 кв.м та 36,8 кв.м. та інші.

Окрім цього, тут таки в Олешкові, чоловік має й чимало іншої нерухомості, серед яких 5 телятників, свинарник, кормоцех, молокопункт, критий тік, автовага, склад, цех із виготовлення сумок. У Луцьку на Василя Тимощука записаний гараж на вул. Задворецькій, 27а площею 16,8 кв.м.

Витяг із ДРРП на нерухоме майно по Тимощуку Василю Васильовичу

Дружина голови Наталія Тимощук працює керівником апарату Луцького міськрайонного суду, а син ще навчається.

У своїй декларації про майно, доходи, витрати і фінансові зобов’язання за 2014 рік дружина лікаря вказала 64 тисячі 849 гривень сукупного доходу, з яких 56 тисяч 840 гривень – це заробітна плата, решта – страхові виплати, відшкодування чи пенсійні виплати.

Разом з тим жодної інформації про доходи і майно свого чоловіка та сина Наталія Тимощук не вказала, зазначивши лише, що «відомості не надано». Очевидно, аби не декларувати масу нерухомості на Івано-Франківщині.

– В мене мама померла, тому мені перейшли паї в Івано-Франківській області. Частину з них купував. Це ж в селі, вони великої цінності не мають. Зараз вони не мої, то колись я оформляв, як мої брати були за кордоном, і вони вже все забрали назад собі. Вони члени фермерського господарства, та воно не працює, бо нема коштів. А земля була в оренді. Зараз приступив директор, який взявся разом з якимось підприємством обробляти землю. Тільки в цьому році. Воно не працювало абсолютно, воно лежало. Два з тих будинків – де жила моя мама, я його переніс, а другий будинок – де жив батько, я їх переніс з місця на місце. Вони глиною оббиті і на тому кінець, – розповідає про свою нерухомість багаторічний голова МСЕК Василь Тимощук.

Розповідає, що у Луцьку він проживає в квартирі, яка також йому має перейти у спадок.

– В мене в Луцьку в спадок перейде від мами, що померла, квартира і земельна ділянка. Їжджу я на «Audi», якій вже 20 років, – каже чоловік.

В розмові лікар зізнається, що свого часу займався «бізнесом»: допомагав місцевому бізнесмену продавати авто.

– Я займався трохи бізнесом колись, коли був живий ще Петро Гордійчук. Ну як займався – купив-продав, як всі займалися.

– Але ж Вам закон забороняє співставляти посаду і бізнес…

– Це таке, це неофіційний бізнес. Я це не скажу… Він продавав машини, я йому шукав клієнтів, на тому кінець, – каже лікар.

Василь Тимощук, як і значна частина інших членів медико-соціальних експертних комісій, неохоче спілкувався із журналістами

Що ж до корупції в структурі медико-соціальних експертних комісій, то Василь Тимощук вважає, що МСЕК – це остання інстанція, а починається все значно раніше.

– Ну ви зрозумійте, все спирають на МСЕК. МСЕК – це кінцева інстанція. Документи готуються з самого початку, з самого низу, поки приходять до МСЕК, є там стільки пліток, а закривають все МСЕК, що то МСЕК робить. Щоб отримати групу інвалідності, треба лежати в лікарні, треба в амбулаторній картці мати записи, треба бути два-три роки на диспансерному огляді. Поки це все обростає, а люди приходять і кажуть на МСЕК, – вважає лікар Василь Тимощук.

Голова обласної МСЕК розповідає, що засуджена голова луцької лікарської комісії Лариса Зарадюк через деякий час після затримання ще працювала, але згодом звільнилася. Він не вірить, що такий будинок, як у неї, можна збудувати чесно.

– Мене колись викликав слідчий відділ, показував той будинок, чи я там був, чи пив коньяк, я кажу: «Я перший раз це бачу». Я не вірю, що реально можна збудувати такий будинок, якщо хтось їй не допомагав. Це ж колосальні гроші. Зараз і заробити не можна, як колись можна було, – додає чоловік.

Родина голови профпаталогічної медико-соціальної експертної комісії Тамари Андреєнко має 3 недешевих автівки.

Одна з них – «КIA Ceed» 2013 року випуску, яка коштує близько 15 тисяч доларів, – зареєстрована на сина голови МСЕК Віктора Андреєнка. На чоловіка Тамари Андреєнко Володимира зареєстровані ще дві автівки – «ЗАЗ Lanos» 2010 року випуску, вартістю близько 5 тисяч доларів, та «Mazda CX-5» 2013 року випуску, вартістю понад 26 тисяч доларів.

Автомобіль сина був зареєстрований у 2013 році, два інші авто – у 2015-му.

Крім цього, Віктор Андреєнко є власником трьохкімнатної квартири, що знаходиться у Броварах під Києвом на вулиці Шевченка.

Загальна площа придбаного у 2009 році житла – 98,1 кв.м, а задекларована в реєстрі вартість складає 665 тисяч 244 гривні, що на момент купівлі становило понад 85 тисяч доларів США. Також сину голови МСЕК належить придбаний у 2008 році цегляний гараж площею 20,1 кв.м. та вартістю 35 тисяч 859 гривень в гаражному кооперативі «Автомобіліст-3» на вул. Карпенка-Карого у Луцьку.

Чоловіку Тамари Андреєнко належить квартира площею 85,4 кв. м. на вулиці Зацепи, 3ж у Луцьку. Чоловік Тамари Андреєнко на пенсії, а син ніякого офіційно зареєстрованого бізнесу не має.

– Звідки у Вас стільки дорогого майна? – запитуємо телефоном в голови МСЕК.

– Якого дорогого майна? – перепитує лікарка.

– Дві квартири і три автівки… За які кошти придбано це майно?

– У мене ще є чоловік і родина, – відповідає Тамара Андреєнко та кладе слухавку.

Подальші спроби поговорити з лікаркою виявилися безуспішні: вона або не брала слухавку, або скидала дзвінок від журналіста.

Син голови фтизіо-офтальмологічної медико-соціальної експертної комісії Алли Андрущак Ігор Андрущак володіє авто «Toyota Camry» 2010 року випуску, вартість якого на ринку становить від 14 до 22 тисяч доларів.

Також він є власником житлового будинку загальною площею 95,1 кв. м. у Луцьку на вул. Кічкарівській. На цій же вулиці в одному з будинків він має ще одну квартиру загальною площею 25,6 кв. м.

Окрім цього, на вулиці Лесі Українки у центрі Луцька Ігорю Андрущаку належить ще одне помешкання площею 32,2 кв. м.

Кандидат технічних наук Ігор Андрущак з 2010 року працює в Луцькому національному технічному університеті. Нині він є доцентом кафедри комп’ютерних технологій.

Голова фтизіо-офтальмологічної медико-соціальної експертної комісії Алла Андрущак каже, що її родина та сім`я сина – забезпечені люди.

– Я маю один будинок на Кічкарівській, 31, який ми записали на сина, бо маємо одного-єдиного. І маємо ще малосімейну квартиру, яка має 24 квадратних метри, і куплена вона ще в 90-х роках. І ще сам з дружиною, при допомозі батьків, син купив теж малосімейку, але більшу, то має 30 квадратів. А авто в нас – ми приїхали з Берестечка 13 років тому, то куплене було ще з Берестечка. Я ще працювала заступником головного лікаря в тубдиспансері, чоловік працював головним інженером. Тепер я маю 10 тисяч зарплати. То порахуйте, будь ласка. Більше в мене нічого нема, – розповідає Алла Андрущак.

– А мій чоловік уже на пенсії. В нас одноповерхова хатина на 96 квадратів. Ми продали батьківську хату ще в дев’яносто якомусь році і купили сину (ще він був студент) квартиру 24 квадрати. Зараз він доктор технічних наук, працює в університеті завкафедрою. Невістка – кандидат юридичних наук, вона в обласній юстиції працює. Вони забезпечені люди, – каже жінка.

Сім`я терапевта та голови кардіологічної МСЕК Валентини Леськів має два автомобілі. У старшого сина, працівника обласного апарату прокуратури Волинської області Юрія Леськіва, є «Nissan Almera» 2008 року випуску, вартістю від 6 тисяч доларів. Це авто він вказав у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік.

Молодший син лікарки Віталій Леськів, який деякий час працював помічником адвокатамає «Volkswagen Caddy» 2011 року випуску, вартість якого коливається від 9 500 до 16 500 доларів.

Мешкають Валентина та Василь Леськіви у будинку в селі Струмівка під Луцьком.

Разом з тим у 2012 році Василь Леськів зареєстрував право власності на квартиру площею 90,6 кв. м. в новобудові у селі Струмівка під Луцьком.

У будинку за високим парканом придбала квартиру на 90 квадратів родина Леськівих

– «Nissan» – це наша сімейна машина, ми її купили в кредит у 2008 році, кредит виплачувався, все це офіційно зареєстровано. «Volkswagen Caddy» це син собі купив. Синові 30 років. Він підприємець, після школи все життя працює, тому що вчився заочно. І він купив ту машину. Я до неї абсолютно не маю ніякого відношення, – розповідає голова МСЕК Валентина Леськів. – Він помічником адвоката був до певного терміну, пройшов оце стажування, два роки проходив. Зараз він все це закрив і займається торгівлею. Не здав на адвоката, тому що… не було можливості, скажемо так. На чоловіка був зареєстрований бізнес років 15, він був підприємцем. Він закрився після дві тисячі… не пам’ятаю якого року.

Валентина Леськів каже, що син займається підприємницькою діяльністю, а чоловік займався нею раніше

Щодо квартири у новобудові, то лікарка каже, що купили її синові.

– Це ж синова квартира. В нас є будинок, в якому ми живемо, і синову квартиру ми купили спільно зі сватами дітям, коли вони одружились. В нас будинок, який ми будували з 1995 року власними руками. Живемо ми там з 2002 року і постійно ще його добудовуємо. В нас була квартира, ми продали її і купили синові. Я все життя пропрацювала сімейним лікарем і плюс підприємницька діяльність. Отак ми працювали, отак ми живем. Все життя ж не одинокі і якісь заощадження мали, – додає жінка.

Лікар-хірург Луцької міжрайонної МСЕК Любомир Потягайло на початку 2014 року придбав новенький автомобіль «Nissan Note» 2013 року випуску, який на ринку коштує від 10 тисяч доларів. У гаражному кооперативі «Теремнівський» у Луцьку лікар має ще й чималий гараж площею 78,4 кв. м.

На дружину лікаря Маргариту Потягайло зареєстрована квартира на проспекті Соборності, 42 у Луцьку площею 50,4 кв.м.

У Луцькій міжрайонній МСЕК журналістів зустріли вороже.

Довго з`ясовували, з якого видання і чи уповноважені журналісти оскільки прийшли до них з «такими» питаннями. Звинуватили журналістів у тому, що вони навмисне «копають», аби на когось «накопати». Обурювались, чому вони пишуть про майно лікарів, а не пишуть про те, які бідні люди, що приходять на комісію. Спочатку лікарі (а це був повний склад комісії) вказували на двері, а потім все ж погодились дати відповіді на питання.

– Колись я працював у військовому госпіталі. Там заробітна плата у мене була 7 тисяч. За 47 років роботи я можу на машину заробити чи ні? – емоційно відповідає лікар-хірург Луцької міжрайонної МСЕК Любомир Потягайло. – Якщо рік тому долар був по 8 гривень, то це я в місяць мав тисячу доларів. Міг я накопичити гроші?

– В нас було одне запитання: чи може лікар заробити лікарською працею на дороге нове авто?

– Зараз ні. Але тоді, коли був по 8 гривень долар, – так. Коли у мене було 10 тисяч у місяць, міг я собі заробити запросто, – відповідає лікар.

Над матеріалом працювали Наталія Хвесик та Юрій Горбач.

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Розвиток журналістських розслідувань на Волині шляхом навчання та залучення студентів до роботи над розслідуваннями» підтриманого Посольством США в Україні.

Джерело: Четверта влада

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×