У травні цього року ГО „Інститут розвитку регіональної преси“ (ІРРП), за підтримки Проекту У-Медіа, розпочав цикл тренінгів із реформи децентралізації, у якому йдеться зокрема про інструменти моніторингу місцевого бюджету.

Наразі проходить другий модуль циклу, який включає в себе п’ятиденні тренінги для тридцяти учасників – регіональних журналістів. Учасники поділені на дві групи – по п’ятнадцять осіб у кожній.
У цій частині циклу учасники дізнаються, як писати про бюджет цікаво й доступно та ставити правильні запитання, аби добути необхідну інформацію. Експерти вчитимуть журналістів, де шукати та як користуватися відкритими даними, як їх збирати, обробляти та оцінювати. Під час другого модулю циклу тренінгів учасників познайомлять із тим, як структурувати та очищати відомості в програмах Microsoft Excel, Google Sheets, LibreOffice Calc.

Тренери другого модулю – фахівець із відкритих даних та бюджетної прозорості Марія Лойцкер, консультант із відкритих даних Андрій Газін, аналітик даних Олександр Оксимець. Юрист ГО “ІРРП” Людмила Панкратова приєднається до фахівців, аби висвітлити тему “Запити даних і використання закону про свободу доступу до інформації”.

Нагадуємо, що мета циклу тренінгів загалом просвітницька: поліпшити знання та навички сучасних журналістів у галузі покриття територіальних змін, створення нових громад, обов’язків місцевих рад та адміністрації, а також моніторингу й контролю за місцевими бюджетами. Цикл тренінгів включає в себе також і практичну роботу з представниками мас-медіа – успішні приклади, використання соцмереж, форми та інструменти просування інформаційного продукту.

Другий модуль циклу наразі проходить у Києві. Третій модуль матиме ширшу географію: Черкаси, Херсон, Вінниця та Івано-Франківськ.
Стежте за нашими новинами.

 893 total views,  2 views today

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

П.І.Б.*

Організація

E-mail*

Телефон

Деталі звернення

Яка юридична допомога вам потрібна? *

Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

Завантажте документи/файли

* - обов'язкові поля

×


×