У середині листопада Йоханнесбург (ПАР) на кілька днів став столицею журналістів-розслідувачів з усього світу. Чим запам’яталася 10-та Глобальна конференція?

Пропонуємо  підбірку вражень учасників та лінки на конспекти тез (російською). Зважайте, що колекція конспектів все ще поповнюється – слідкуйте за оновленнями на сайті Ресурсного центру GIJN російською.

Учасники Глобальної конференції журналістів-розслідувачів у Йоханнесбурзі, 16-19 листопада 2017 року.

На Глобальну конференцію журналістів-розслідувачів з’їхалися 1200 учасників та учасниць з 130 країн світу. Більше двох сотень спікерів ділилися своїм досвідом протягом чотирьох днів конференції (16-19 листопада). Одночасно тривало до 10-12 сесій.

Напередодні Конференції ми повідомляли про ключові теми конференції та участь української делегації. Українські журналісти-розслідувачі Анна Бабінець (OCCRP) та Дмитро Гнап (Слідство.Інфо) представили фільм Killing Pavel про убивство Павла Шеремета.

Регіональний редактор Глобальної мережі журналістів розслідувачів (GIJN) Ольга Сіманович висвітлювала подію  через онлайн-трансляції окремих сесій та враження учасників.

Більше інформації про конференцію – на сайті заходу та у соцмережах за хештегом #GIJC17

  • Нобелевський лауреат Joseph E Stiglitz виступив з промовою “Влада медіа у світі пост-правди”, у якій висловився щодо ролі розслідувальної журналістики у світовій економіці.

  • Дмитро Гнап поділився враженнями від виступу китайського документаліста Кі Джа Кію – про ціну “китайського економічного чуда”, яку доводиться платити дітям та їхнім батькам.

  • Журналісти з Сербії, Італії, Чехії, Уганди і Кенії розповіли про небезпечний досвід проведення журналістських розслідувань діяльності організованих злочинних організацій. Про те, ким довелося прикинутися чеській розслідувачці Павлі Хольцовій, читайте у конспекті цієї сесії (російською).
  • Денису Бігусу (BIHUS.Info) запам’яталися слова Марка Шуфса, репортера газети The Wall Street Journal

  • Більше вражень від Дениса Бігуса про Конференцію:

  • Молдовський журналіст Володимир Тхорик розповідає, як був приємно здивований, що завдяки його розслідуванню колеги з далеких країн дізналися про Молдову.

  • Російську журналістку Марію Пустову вразила розповідь про розслідування діяльності компанії, що виробляє роботів-хірургів та спроби приховати недоліки їхньої продукції.

Чим ця Конференція запам’ятається Марії Пустовій з незалежного видання Rugrad.Eu (Калінінград):

  • Брайан Пеллот, директор Фонду новин про релігію, застерігає журналістів від запитання “Коли ви усвідомили, що народилися у “неправильному тілі”? при роботі з тематикою, пов’язаною з висвітленням проблем ЛГБТ-спільноти. Перелік порад по розслідуванню тем, пов’язаними з ЛГБТ від експертів – на сайті Ресурсного центру GIJN (російською)

 

  • Головну нагороду “Global Shining Light Award” цього року розділили автори журналістських розслідувань про участь силовиків у масових позасудових розстрілах у Нігерії та про розкрадання коштів, виділених школам у Іраці. Детальна інформація про переможців  – тут (англійською).

Як створювати журналістські розслідування для радіо і чому формат “радіо-лонгрідів” є надзвичайно перспективним – розповіла  Сьюзанн Ребер, виконавчий директор редактор Reveal, радіопрограми Центра розслідувальної журналістики.

  • “Сьогодні йдеться не про фізичні напади, викрадення журналістів, захоплення ЗМІ та припинення їхньої діяльності, йдеться про контроль над свідомістю, пропаганду, створення альтернативної істини, яку нав’язують та поширюють”  – Як проводити розслідування в умовах новітніх диктатур – про це йшлося на панельній дискусії за участі Феріал Хаффаджи, колумністки Huffington Post South Africa, головного редактора Африканського національного центру розслідувальної журналістики (ANCIR), а також Ріту Сарін, виконавчої директорки Indian Express. Стаття про цю дискусію у російському перекладі є тут.

Наступна, 11-та Глобальна конференція журналістів-розслідувачів відбудеться 2019 року у Гамбурзі (Німеччина).

 1,388 total views,  2 views today

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×