12 травня у Києві Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) підбив підсумки проекту «Вдосконалення висвітлення гендерно чуйних тем», що відбувався за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Під час круглого столу «Сексизм у медіа: як його виявити та уникати?» було оголошено результати конкурсу на найкращий гендерно чуйний матеріал, який проводився в рамках цього проекту. Нагадаємо, що проект тривав із січня 2017 року.

 Рівноцінними переможцями конкурсу в різних номінаціях стали:

у текстовому форматі:

Ірина Сатарова, авторка роботи «Папа моет раму. На тропе войны с гендерными стереотипами»

в онлайн-виданні:

Ірина Виртосу, авторка роботи «Гроші партій. Ґендерна квота депутатів»

у відео/радіо-форматі:

Кіра Толстякова, авторка 5-серійного циклу сюжетів «Дівчата»

Спецвідзнакою за  участь у Конкурсі були відзначені:

Вікторія Кобиляцька, авторка роботи «Гендерний аспект реформи державної служби: босоніж чи «соціальним ліфтом»

 Наталія Сіробаб, авторка роботи «Жінка в науці: сучасні українки, про яких варто знати»

Переможиці отримали матеріальні нагороди. Загалом на конкурс було надіслано 88 робіт.

Нагадуємо, що метою конкурсу було підвищення інтересу до гендерно чуйної, збалансованої  та недискримінаційної журналістики, висвітлення тем гендерної рівності та рівної представленості жінок та чоловіків у всіх сферах життя, вдосконалення медіа-висвітлення, залучення громадськості та влади до дискусій щодо гендерної рівності.

Нагородження переможниць відбулося у рамках  круглого столу “Сексизм у медіа: як його виявити та уникати?”. До дискусії долучилися Олена Єна (Національний демократичний інститут), Олена Голуб (Інститут масової інформації), Катерина Іванова (ІРРП), Ольга Веснянка та Юлія Гончар (медіа-експертки).  Експертки обговорили гендерний баланс у журналістських матеріалах, збалансованість висвітлення, необхідність підвищення рівня суспільної чутливості та важливість залучення чоловіків до вирішення проблем гендерної рівності.

Учасниці круглого столу дійшли висновку, що проектів, спрямованих на підвищення гендерної чутливості ЗМІ, має бути більше. «Підвищити рівень гендерної чутливості можна тільки одним шляхом: постійно і невтомно про це говорити», – зазначила Катерина Іванова, менеджерка ІРРП.

 Членкиня журі Конкурсу, експертка з гендерних питань Ольга Веснянка (м. Київ):

На конкурс подали свої роботи автори і авторки чи не з усієї України. Примітно, що вийшли дуже якісні матеріали на тему жінок на фронті, гендерно мотивованого насильства, жінок і чоловіків у політиці. На жаль, трьох призових місць не вистачає, аби віддати належне майстерності всіх журналісток і журналістів, чия робота на це заслуговує. Хочу відзначити окремо фахову роботу колег по радіо: передусім мультимедійні матеріали Марічки Набоки, Дар’ї Бунякіної, Ірини Скіп та Оксани Наумчук з радіо Свобода, Мирослава Бережного з запорізької радіостанції, Аріни Крапки та Надії Бабинської з матеріалами, що прозвучали на Громадському радіо. Чудова аналітична робота щодо жінок і чоловіків у виборних органах влади на Одещині вийшла у Євгенії Генової. Тішуся, що у колег виникли ідеї щодо різних тем саме під час тренінгів із гендерно чуйної журналістики в Одесі, у Львові, раніше – у Запоріжжі. Захоплююсь ґрунтовною роботою журналістки СТБ Кіри Толстякової – цикл сюжетів «Дівчата». Помітно, що автори і авторки уважно працювали над темами, а не для «галочки», вочевидь, розуміючи важливість теми сьогодні, коли й насильство зростає і водночас у жінок з’являються можливості брати участь у різних процесах ухвалення рішень у владі. Наша спільна ціль, аби такі позитивні зміни не залишились тільки на рівні декларацій.

 Членкиня журі Конкурсу, експертка з гендерних питань Юлія Гончар (м. Черкаси):

Мене було запрошено як експертку і членкиню журі конкурсу гендерно-чуйних матеріалів, і я дуже рада, що взяла в цьому участь, бо мене приємно вразила якість матеріалів та їх кількість. Усі роботи були абсолютно різні і кожна по-своєму важлива.

Втішена, що нагородження було поєднане з цікавою тематичною дискусією про те, як можна розбудовувати гендерно чутливу журналістику, долати сексизм. Ми встигли обговорити найбільш нагальні питання з теми гендеру і медіа, зокрема, сформували для себе певні настанови, як нам надалі поліпшувати гендерну чуйність, зокрема працювати з гендерними стереотипами, щоб їх ставало менше, знаходити нових експертів, співпрацювати між собою, а також на регіональному і локальному рівнях.

Бажаю, аби наступного року в таких конкурсах було більше нагород.

Матеріал підготувала Оксана Осмоловська

 1,540 total views,  1 views today

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×