Фото з Фейсбук-сторінки центру протидії корупції

Заступник голови СБУ Павло Демчина з квітня цього року встиг подати вже 16 судових позовів до медійників та активістів: про захист честі, гідності та щодо спростування інформації, – повідомляє сайт Українська правда

Така кількість заяв, схоже, позначилася на їхній якості – три з них вже повернуті позивачеві через невідповідність вимогам Цивільно-процесуального Кодексу України.

Один із позовів Демчини – проти журналіста Віталія Шабуніна, який поширив на своїй Фейсбук-сторінці сюжет “Громадського телебачення” “Демчина з іншого життя»: таємні статки скандального заступника голови СБУ”.

Тепер Демчина намагається через суд примусити Шабуніна написати на своїй Фейсбук-сторінці таку фразу: «Ви – Павло Володимирович дуже порядна та чесна людина, яка стоїть на сторожі корупції в Україні і ми сподіваємось, що з Вашою допомогою ми поборемо корупцію в Україні і винні особи будуть справедливо покарані».

Шабунін відмовляється – мовляв, уже краще до в’язниці. Його прихильники закликають у Фейсбуці погоджуватися хіба що на формулювання «стоїть на сторожі корупції в Україні».

19 вересня розгляд справи Віталія Шабуніна Печерський райсуд Києва передав до Святошинського суду – за місцем реєстрації Шабуніна.

Чи то працівник СБУ не встиг розібратися, в чому «корінь зла», чи то вирішив судитися з усіма підряд, але логіки в його діях немає.

  • У цьому позові юристи Демчини хочуть спростувати не тільки пост Шабуніна, а також частину інформації, яка була створена командою Слідство. Інфо. Але Шабунін не може спростувати інформацію, яка була створена не ним», – пояснює юристка ІРРП Оксана Максименюк. І нагадує, що позивач також подав позов до Гнапа Дмитра та Слідство.Інфо, однак, позовна заява була повернута позивачеві судом.

Адвокатка припускає, що позиція позивача та його захисників у суді полягає якраз у тому, щоб подати якомога більше позовів, сподіваючись, що принаймні якийсь з них буде задоволено.  Тому, ймовірно, «судовий серіал» про заступника голови СБУ та його 16 позовів ще не раз про себе нагадає.

Максименюк зазначає, що юристи ІРРП мають достатньо доказів для захисту прав журналістів, якщо заступник голови СБУ все-таки подасть позов з дотриманням усіх процесуальних вимог.

 

 

 

 1,164 total views,  1 views today

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

П.І.Б.*

Організація

E-mail*

Телефон

Деталі звернення

Яка юридична допомога вам потрібна? *

Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

Завантажте документи/файли

* - обов'язкові поля

×


×