Журналістам-розслідувачам у сучасних умовах часто доводиться стикатися з браком інформації, з неможливістю оперативно її відшукати, із незручними системами пошуку тощо. Саме для того, аби спростити роботу журналістів-розслідувачів, і була створена ця база.

Метабаза створена в рамках проекту n-vestigate – інвестигативної спільноти, яка виникла з тісної співпраці n-ost із чотирма партнерами зі Східної Європи: RISE (Молдова), ІРРП (Україна), Liberali (Грузія) та (hetq) Вірменія. Розробка бази велася за активної участі української сторони (ГО “Інститут розвитку регіональної преси”) у рамках проекту транснаціональних розслідувань n-vestigate.

Метабаза n-vestigate містить безліч існуючих у мережі баз даних: законодавча база, реєстри державних закупок, інтелектуальної власності, комерційних компаній і приватних підприємств, земельні реєстри, реєстри нерухомості та багато іншого – саме це сьогодні шукають журналісти-розслідувачі по всьому світу.

Варто лише згрупувати бази даних по країні й сектору або скористатися фільтром за умовами доступу (безкоштовний / платний / частково безкоштовний) – і отримати потрібну інформацію, яку раніше доводилося шукати, перегортаючи безліч порталів, відсіюючи величезну кількість зайвини.

На сайті є опція “Допомога” – це якщо в журналіста виникають труднощі з перекладом або йому відомі ще якісь бази даних, про які ще немає інформації на сайті. Послуга допомоги – безкоштовна.

Олег Хоменок, автор ідеї, член Ради директорів Глобальної мережі журналістів-розслідувачів, компілятор бази:

Протягом останніх 5-7 років ми спостерігаємо експоненціальне зростання кількості відкритих урядових даних, доступних для журналістів в Інтернет-просторі. Коли ми почали розробляти цю метабазу, нашою метою було зібрати “в одному місці” якомога більше реєстрів.

Результат – ми зібрали понад 150 посилань на державні реєстри з більш ніж 30 країн, але головним чином пострадянських: реєстри компаній, реєстри нерухомості та земельної власності, державні закупівлі та судові записи тощо.

Для забезпечення легкого доступу до даних ми створили “help-desk” – надання допомоги журналістам у отриманні інформації різними мовами.

На мій погляд, цей інструмент відкриває величезні можливості для журналістів-розслідувачів, які працюють над транснаціональними розслідуваннями. По-перше, в економії ресурсів, часу й грошей: немає необхідності виїжджати за кордон і чекати відповіді на запити щодо надання інформації (FOIA requests).

До того ж, це полегшує відстеження незаконних дій та охоплює незаконні угоди та корупцію на міжнародному рівні. І останнє, але не менш важливе значення – створення мережі спеціалізованих журналістів, які проводять розслідування.

Дмитро Чаплинський, розробник:

Акуратна, зручна і максимально повна база баз – перше місце, куди ви підете, щоб почати пошук інформації для вашого розслідування!

 

 

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×