Переможців було нагороджено під час Восьмої щорічної конференції журналістів-розслідувачів України 19-20 листопада 2016 року

У рамках Восьмої щорічної конференції журналістів-розслідувачів України відбулася церемонія нагородження авторів найкращих робіт у низці номінацій. Журналісти-переможці отримали цінні призи: ноутбуки, планшети, телефони, фотоапарати.

Інститут масової інформації (ІМІ) нагородив переможців конкурсу журналістських розслідувань, що висвітлюють корупцію та зловживання владою в регіонах України; а Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) підбив підсумки проекту підтримки регіональної розслідувальної журналістики та вручив нагороди за найкращі розслідування, присвячені реформам.

Також було визначено переможців у номінаціях «Відкриття року» і «Кращі журналістські розслідування з теми децентралізації».

Відбір найкращих розслідувачів тривав протягом двох років.

2015 рік

Номінація «Краще онлайн та текстове розслідування процесу реформування»

1 місце: Тетяна Гайдабас та  Олена Нефьодова за розслідування «Игра» в МАФы».

2 місце: Сергій Гузь за розслідування «За разворованные руины роддома отдают под суд».

«На мою думку, без підтримки ІРРП ті інших організацій взагалі було б важко говорити про професійні розслідування на регіональному рівні. Багато видавців не готові витрачати ресурси на журналістські розслідування. В найкращому випадку вони сприймають їх як інструмент впливу на своїх опонентів в бізнесі чи політиці. І це створює проблеми для розслідувачів.

Підтримка ІРРП дає можливість журналісту і редакції отримати не тільки ресурси, а ще й необхідні професійні консультації. А головне – це юридичний супровід розслідувань. Я знаю, наскільки принципові юристи, коли роблять допублікаційну експертизу. І це змушує прискіпливо дивитись на усю доказову базу, перевіряти кожне твердження і загалом не розслаблятися у роботі над розслідуванням.  І це найголовніше, що таку перевірку роблять не власники ЗМІ, а незалежні від нього юристи. Це свого роду гарантія якості розслідування».

3 місце: Інга Фляжникова за розслідування «Комунальні та державні ЗМІ Вінниці та області зїдають величезні кошти з бюджетів, але віддача від них для громади мінімальна».

«Я у захваті від конференції! Найціннішою для мене була можливість зустрітися, поспілкуватися, поділитися досягненнями та навіть невдачами з іншими колегами-розслідувачами. Це дає сили та натхнення працювати далі. Відчувати, що ти не сам, тебе підтримують та розуміють. Дуже цікавими були цьогоріч спікери та тренери конференції. На деяких секціях хотілося роздвоїтись чи розтроїтись. Дякую організаторам за величезну роботу, яку вони проробили, щоб організувати цей масштабний захід. І окреме дякую за приємний бонус – подарунок за призове місце серед найкращих розслідувань!»

Номінація «Краще ТБ-розслідування, що висвітлюєпроцес реформування»

1 місце: Юрії Кіреєв за розслідування «Єдиний реєстр «корупціонерів».

2 місце: Олена Васіна за розслідування «Рокіровка».

3 місце: Тарас Зозулинський за розслідування «Судді допомагають своїм колегам по мантіях відбирати майно громади».

«Фактчекінг є важливим інструментом у роботі журналіста. Саме тому ІРРП активно працює у цьому напрямку. Кілька років поспіль медіа-юристи інституту – Людмила Опришко і Людмила Панкратова – проводять допублікаційну юридичну експертизу розслідувань журналістів. Це дозволяє мінімізувати ризики судових позовів проти ЗМІ та автора. Я вдячний медіа-юристам за понад 10 юридичних експертиз, які вони зробили за моїми матеріалами. Якщо говорити про навчання журналістів – то це не лише щорічна конференція журналістських розслідувань. Починаючи з 2010 року я відвідую тренінги ІРРП. Спершу вони проходили у Криму, згодом – у Києві. За 8 років у журналістиці я відвідав достатньо багато конференцій, семінарів та тренінгів. Чим мені імпонують саме заходи ІРРП –  так це близькістю до роботи. Так, минулого року , спікери конференції журналістських розслідувань розповідали не про якісь аморфні теоретичні речі, а проводили свої тренінги та виступи на основі практичних матеріалів та завдань. І саме залучення ІРРП до конференції діючих журналістів-розслідувачів із різних країн світу дає неоціненну можливість для мене перейняти їх досвід».

Номінація «Відкриття року»

Тетяна Гришина за розслідування «Прозорість втілення та ефективність виконання обласних програм з енергозбереження та енергоефективності, переходу на альтернативні види палива».

КОНКУРС ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОЗСЛІДУВАНЬ КОРУПЦІЇ ТА ЗЛОВЖИВАННЯ ВЛАДОЮ У РОБОТІ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

1 місце: Юрій Горбач за статтю «Рукавичка” або Як під Луцьком влада і наближені роздерибанили майже 6 гектарів землі», що була опублікована на інформаційно-аналітичному порталі «Четверта влада», та Марія Землянська за відеоматеріал «Битва за Оазис», що вийшов у програмі «Слідство.інфо».

2 місце: Ольга Фоменко за розслідування «Асоциальная защита: ремонты за бюджетные деньги в квартирах пенсионеров Днепра выходят “золотыми” и добротными лишь на бумаге», опубліковане на дніпровському сайті «Бюро UA», та Тетяна Гайдабас і Олена Нефьодова за матеріал  «Земля для избранных», опублікований Центром журналістських розслідувань (Миколаїв).

3 місце: Тарас  Боросовський за розслідування  «Кому належить Житомиробленерго», опубліковане на сайті мережі викривачів Corrupt UA.

НОМІНАЦІЯ «КРАЩЕ ТБ-РОЗСЛІДУВАННЯ, ЩО ВИСВІТЛЮЄ ПРОЦЕС РЕФОРМУВАННЯ»

1 місце: Олена Адаменко, журналістка філії НТКУ «Сумська регіональна дирекція» за програму «Під прицілом. Прокурорська реформа: підсумки».

2 місце: Емма Антонюк, журналістка телеканалу ZIK за розслідування «Митна реформа в дії: міфи та реальність» про контрабанду цигарок із України до країн ЄС.

«Україна не може вимагати безвіз і одночасно завозити до Європи мільйони контрабандних сигарет. Українці не можуть вимагати, аби ЄС сприймало їх як освіченого інтелектуального сусіда, і відночас збувати європейцям «ліві» сигарети. Контрабанда реально підриває економіку країн ЄС та України. І доки в Україні її сприйматимуть, як легальний бізнес, ми мусимо бути чесними перед собою: шансів стати партнером цивілізованої частини Європи у нас нема. Висока відзнака нашої роботи престижного журналістського конкурсу означає, що нам вдалося впоратися з завданням: показати справжнє обличчя контрабанди та нахабну безкарність тих, хто будує на ній власні бізнес-імперії», – зазначила журналістка.

3 місце: Олена ВАСІНА, журналістка «Слідство. Інфо» за матеріал «Нові любі друзі Саакашвілі?».

НОМІНАЦІЯ ««КРАЩЕ ОНЛАЙН ТА ТЕКСТОВЕ РОЗСЛІДУВАННЯ ПРОЦЕСУ РЕФОРМУВАННЯ»

1 місце: Олег Перетяка за розслідування «Тайны морга. Как сделать бизнес на “землях обороны”»

2 місце: Оксана Пілянська за матеріал «Ігор Насалик vs Калуш: 14 га і кінотеатр “Відродження”»

«Саме від ІРРП я отримала перший грант на проведення журналістського розслідування. І саме тоді в мені ніби відкрилося друге дихання у професії. На минулорічній конференції відчувала себе ніби абітурієнтка, а на цьогорічній — уже як студентка-першокурсниця). Після зустрічі із колегами із інших регіональних чи закордонних ЗМІ розумієш, скільки ще є цікавих тем, і якою серйозною і солідною роботою займаються деякі люди. За фотоапарат – спасибі, а ще більша вдячність – за підтримку. У регіонах, де немає центрів розслідувань чи журналістських об’єднань, це життєво важливо. І це стосується не лише матеріальної сторони: дуже допомагає, коли ти відчуваєш себе так, ніби йдеш по тонкій кладці, але знаєш, що коли посковзнешся, то тебе підтримають. Нададуть юридичну допомогу, запит допомогти написати, консультацію фахівця, додаткові знання з якоїсь теми. Інколи, реєструючись на тренінг, навіть не підозрюєш, скільки всього не знаєш по темі)) Із цьогорічної конференції я відкрила для себе багато нового. Цікаво було послухати про розслідування інших журналістів та зрозуміти алгоритм їхніх дій», – ділиться враженнями Оксана.

3 місце: Ірина Мусій (Аріна Крапка) за цикл матеріалів про Волинських суддів.

«Конференцію я відвідала вперше,тому для мене фактично кожен захід був цікавим. Я почула для себе багато нового про роботу нових реєстрів, а також дізналася про досвід колег з інших країн. Цікаво було почути і про те, як захищати свої права, коли перешкоджають у роботі, не надають необхідну інформацію і тд.. Щодо мого розслідування про волинських суддів, то я використовувала різні реєстри ( Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, кадастрові карти, Єдиний реєстр фізичних осіб-підприємців), а також працювала з інформацією, що була наявною у вільному доступі. Загалом, для обробки інформації довелося витрати понад місяць, однак бачу, що воно того варте, адже судді зазвичай не публічні, і ніхто не знає, як вони живуть. Я вважаю, що мені вдалося показати все, як є насправді – збалансовано і об`єктивно»

НОМІНАЦІЯ «КРАЩІ ЖУРНАЛІСТСЬКІ РОЗСЛІДУВАННЯ З ТЕМИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ»

1 місце: Сергій Старушко за розслідування «Служба народу под интерес».

«Восьму конференцію журналістів-розслідувачів я запам’ятаю назавжди! Величезне спасибі Олегові Хоменоку, Катерині Івановій, великий і дружній команді ІРРП, а також всім причетним до організації цього чудового заходу! Інститут розвитку регіональної преси близько трьох років тому кардинально змінив мої кар’єру, життя і продовжує це робити.

Також вдячний моїм редакторам Валерії Бухановій і Дарині Братановій за те, що відпускають на тренінги, дають можливість розвиватися, рости і, що найголовніше, займатися розслідуваннями і публікувати їх, на що, як я зрозумів на конференції, здатна далеко не кожна регіональна редакція».

2 місце: Гліб Канєвський за розслідування «Децентралізація на марші: 100 мільйонів під загрозою».

«Для мене Конференція – це сходинка вгору! Кожного року я з нетерпінням чекаю на наступну зустріч . Щодня ми, розслідувачі, варимося в своєму соку. Документи, чиновники, скандали. Зовсім не вистачає часу для саморозвитку, дискусій з колегами чи обміну досвідом. І тільки Конференція чарівною силою, наче вириває тебе з буденності і кидає у тусівку братів по перу. Ти спілкуєшся, ти бачиш найкращі роботи, ти вчишся. Я радий, що свого часу розпочав розслідувати. І вдячний організаторам Конференції, що дають можливість стати на сходинку вище».

ВІДКРИТТЯ РОКУ-2016

Богдан Красовський за розслідування «Як у Слов’янську ремонт доріг довірили підозрюваному у шахрайстві підряднику»

«Конференція справила враження. На заході такого формату і масштабу я побував вперше, тому емоції через край. Актуальні та цікаві дискусії і пошук для розвитку розслідувальної журналістики – це не може не радувати, адже ця конференція є одним із майданчиків, де підіймаються всі наші проблеми і шукаються відповіді на них».

В цілому, в конференції взяли участь близько 170 журналістів-розслідувачів із 12 країн світу. Відбулася подія за сприяння Internews NetworkМФ «Відродження»Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, проектів Objective та SCOOP, Фонду газети «Politiken» та Посольства Федеративної республіки Німеччини в Україні.

ГАЛЕРЕЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×