Нашому журналісту районний РАГС відмовив надати телефоном статистичну інформацію про кількість укладених і розірваних шлюбів за тиждень. Ми написали скаргу на управління юстиції, якому РАГС підпорядковується. Отримали відповідь, що така інформація є офіційною, а законодавством не передбачено надання офіційної інформації по телефону (пишіть, мовляв, запити або приходьте особисто). Ми не згодні, хочемо оскаржити відмову до адмінсуду. Ми праві?

Нашому журналісту районний РАГС відмовив надати телефоном статистичну інформацію про кількість укладених і розірваних шлюбів за тиждень. Ми написали скаргу на управління юстиції, якому РАГС підпорядковується. Отримали відповідь, що така інформація є офіційною, а законодавством не передбачено надання офіційної інформації по телефону (пишіть, мовляв, запити або приходьте особисто). Ми не згодні, хочемо оскаржити відмову до адмінсуду. Ми праві?

Відповідь управління юстиції про те, що надання офіційної інформації щодо статистичних даних в телефонному режимі не передбачено суперечить ч. 6 ст. 32 Закону “Про інформацію”, яка зазначає: “Органи законодавчої, виконавчої та судової влади України, їх посадові особи зобов”язані надавати інформацію, що стосується їх діяльності, письмово, усно, по телефону чи використовуючи публічні виспиту своїх посадових осіб.”  Законодавство не передбачає особливого режиму надання статистичної інформації. Так, в законі ” Про державну статтистику”, встановлено наступне:

1) ст. 12 – основними завданнями органів державної статистики є:….  забезпечення доступності, гласності й відкритості статистичної інформації, її джерел та методології складання;

2) ст. 19 – Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, інші юридичні, а також фізичні особи мають право на зведену знеособлену статистичну  інформацію;  При використанні  даних  статистичних  спостережень в засобах масової інформації,  для поширення  в  інформаційних  мережах,  на паперових,  магнітних  та  інших  носіях,  в  наукових працях тощо користувачі зобов\’язані посилатися на їх джерело.

Також існує ПОЛОЖЕННЯ  про проведення статистичних спостережень та  надання органами державної статистики послуг  на платній основі, затверджене постановою Кабінету Міністрів України  від 8 листопада 2000 р. N 1659  http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/mai…g=1659-2000-%EF . Дане положення встановлює перелік платних послуг, які надаються органами статистики. До цього переліку не входить надання зведеної знеособленої інформації.

Таким чином, оскарження в суді відмови у наданні по телефону  статистичної інформації може бути успішним.

При цьому варто ретельно продумати, які докази щодо розмови з РАГС ви зможете надати у суді.

* Надсилайте ваші запитання у розділ “Консультації” на адресу: law.irrp.org.ua@gmail.com  з темою листа “Питання юристу“.

837 total views, 2 views today

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

П.І.Б.*

Організація

E-mail*

Телефон

Деталі звернення

Яка юридична допомога вам потрібна? *

Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

Завантажте документи/файли

* - обов'язкові поля

×














×