Чи може друкований засіб інформації збільшувати у період передвиборчої агітації кількість зазначених у Свідоцтві про реєстрацію сторінок? Чи можна це робити за рахунок кандидата у народні депутати?

Чи може друкований засіб інформації збільшувати у період передвиборчої агітації кількість зазначених у Свідоцтві про реєстрацію сторінок? Чи можна це робити за рахунок кандидата у народні депутати?

Відповідає Олександр Бурмагін – медіа-юрист, медіа-тренер:

Зазвичай кількість сторінок під час реєстрації ЗМІ зазначають в умовних сторінках, що в перерахунку на «звичайні» А3, А4 – складає понад 50 сторінок. І, такий, попередньо визначений і прописаний обсяг важко перевищити. Треба з’ясувати, насамперед, це питання.

Якщо, все ж таки, обсяг збільшиться і вийде за кількість прописаного у Свідоцтві необхідно враховувати наступні норми Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні».

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону під друкованими засобами масової інформації (пресою) в Україні розуміються періодичні і такі, що продовжуються, видання, які виходять під постійною назвою, з періодичністю один і більше номерів (випусків) протягом року на підставі свідоцтва про державну реєстрацію.

Згідно п.7 ч.1 ст.12 Закону у заяві про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації повинні бути вказані – передбачувані періодичність випуску, обсяг і формат видання.

Таким чином, Закон передбачає, що під час реєстрації декларується майбутній можливий обсяг. Саме цей задекларований обсяг потрапляє в Свідоцтво. Проте, далі в Законі ніде не зазначено, що у зв’язку із змінами саме обсягу повинні відбуватися обов’язкові дії з боку засновника/видавця, так як, наприклад у випадку зміни адреси, мови, назви видання або сфери його розповсюдження (повинна відбутися перереєстрація). 

Також, ні в законі про пресу, ні в іншому законодавства не передбачено, що таке перевищення вважається порушенням. Так, в ст.41 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» зазначено, що порушеннями законодавства України про друковані засоби масової інформації є:

1) порушення, передбачені статтею 47 Закону України “Про інформацію”;

2) незаконне вилучення або знищення тиражу чи  його частини;

3) порушення прав журналіста, встановлених цим Законом;

4) порушення положень статті 3 цього Закону;

5) зловживання правами журналіста;

6) одержання свідоцтва про державну реєстрацію шляхом обману;

7) виготовлення,  випуск або розповсюдження друкованого засобу масової інформації без його реєстрації або після припинення його діяльності, ухилення від перереєстрації чи від повідомлення реєструючому органу про зміну виду видання, юридичної адреси засновника (співзасновників), місцезнаходження редакції;

8) порушення порядку вміщення даних,  надсилання  контрольних примірників;

9) порушення права вимоги щодо публікації спростування та порядку його публікації, передбачених статтею 37 цього Закону;

10) порушення законодавства з питань інтелектуальної власності. 

Щодо обсягів тут ні слова. Так само, адміністративну відповідальність згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено за вчинення окремих дій з каталогу ст.41 закону про пресу. 

Отже, таке збільшення не визнається чинним законодавством порушенням і за нього не передбачено відповідальність.

 

_________________________________________________________

Олександр Бурмагін – медіа-юрист, медіа-тренер.

З 2003 року працював юристом проекту “Свободі слова – юридичну підтримку” Херсонської міської асоціації журналістів “Південь”. Має значний досвід тренерської роботи з питань доступу до інформації, захисту ЗМІ від позовів про дифамацію. Надає чисельні консультації журналістам, проводить допублікаційні експертизи, представляє інтереси медіа у судах України. Успішно провів, зокрема, справу за позовом консорціуму ЄДАПС до газети «Бізнес» та інших про стягнення 46 млн. гривень, справу за позовом до газети «Комерсант» про спростування інформації щодо причетності заступника міністра транспорту до судна «Фаїна» та інші.

Спільно з юристами Л.Панкратовою та Л.Опришко у рамках діяльності ІРРП надає правову допомогужурналістам.

__________________________________________________________

* Отримайте юридичну допомогу (консультації, допублікаційну експертизу, захист у суді, складання інформаційного запиту) заповнивши швидку форму.

ОТРИМАТИ ЮРИДИЧНУ ДОПОМОГУ

 

 2,344 total views,  2 views today

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×